K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Futbolowe zmagania dzieci

0

W hali sportowo-widowiskowej w Jezierzycach odbył się VI Turniej Piłki Nożnej Skrzat Cup 2022 roczników 2008 i 2010. Rywalizacja odbywała się pod hasłem „Gramy dla dzieci z Ukrainy”.

Bardzo interesująca i emocjonująca była rywalizacja drużyn z roczników 2008 i 2010 kończąca tegoroczny Turniej Piłki Nożnej Skrzat Cup 2022. Te ostatnie futbolowe zmagania odbyły się pod hasłem „Gramy dla dzieci z Ukrainy”. Łącznie w dwóch rocznikach formę sprawdziło ponad 120 młodych adeptów futbolu.

W pierwszej kolejności piłkarskie walory sprawdziło sześć drużyn rocznika 2008. Wśród nich były Grasz Dwumiasto, Żelki Żelkowo, SP Żaki Sławno oraz UKS GAP Bruskowo i KS Bruskowo. Zespoły grały w składach pięcioosobowych, systemem „każdy z każdym” po 12 minut. Z tej szóstki drużyn najlepiej zaprezentował się Jantar Ustka, którego szkoleniowcem jest Janusz Rzeszutko. Drużyna z nadmorskiego kurortu wygrała wszystkie swoje mecze i została triumfatorem w roczniku 2008 Turnieju Skrzat Cup 2022. Na miejscu drugim z ośmioma punktami uplasowała się drużyna Grasz Dwumiasto. Tyle samo punktów, ale gorszy bilans strzelonych bramek, miały Żelki więc zajęły trzecie miejsce. Na miejscu czwartym z sześcioma punktami znalazły się Żaki Sławno, pięć punktów i piąte miejsce zajęła drużyna UKS GAP Bruskowo. Miejsce szóste przypadło zespołowi KS Bruskowo.

W 15 meczach strzelono ponad 40 bramek. Królem strzelców z sześcioma golami został zawodnik Jantara Ustka Dawid Jankowski. Za najlepszego bramkarza uznano Miłosza Stępkowskiego z zespołu Żelki Żelkowo, miano najlepszego zawodnika przyznano Dominikowi Lewandowskiemu z SP Żaki Sławno.

W godzinach popołudniowych do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn z rocznika 2010. Były to Jantar Ustka I i Jantar II, Santana Wielki Klincz, UKS GAP Bruskowo, SP Żaki Sławno oraz UKS Orliki I i Orliki II Kończewo. Zmagania tego rocznika zakończyły się sukcesem podopiecznych Borysa Ringwejskiego i Andrzeja Staszewskiego, drużyny UKS GAP Bruskowo. Bruskowianie pokonali kolejno Żaki Sławno 1:0, Orliki II Kończewo 2:0, Jantara Ustka II 3:0, Santanę Wielki Klincz 1:0 oraz kończewskie Orliki I 1:0, a usteckiego Jantara I 2:0. Najlepszym strzelcem w tej kategorii wiekowej z sześcioma bramkami został Wiktor Turski z UKS Orliki I Kończewo. Najlepszym bramkarzem turnieju został Jakub Śmiechura, a najlepszym zawodnikiem Filip Piechowski, obaj UKS GAP Bruskowo Wielkie. Rolę sędziów tych spotkań sprawowali Ewelina Giszka i Tadeusz Tama.

Tegoroczny turniej Skrzat Cup 2022 podsumował prezes i organizator imprezy Andrzej Staszewski.

Cieszę się, że jest to już szósty turniej tego cyklu – mówi Andrzej Staszewski, prezes i trener UKS GAP Bruskowo. – Niestety, nie spodziewaliśmy się, że będziemy mieli wojnę, w związku z czym turniej tych roczników kończy już cykl Skrzat Cup w tym roku. Mając na uwadze jednak, że moglibyśmy chociaż małą kropelką zasilić pomoc dla ukraińskich dzieci, które do nas przyjeżdżają ze swoimi rodzicami, postanowiliśmy z zarządem klubu, że dochód z tego turnieju w całości zostanie przeznaczony na zakup ubrań dla potrzebujących dzieci. Przebywają one i w gminie Słupsk, i w mieście. Mam dużo znajomych, więc poprosiłem o wytypowanie kilku takich rodzin i będę kupował potrzebne rzeczy bezpośrednio z rodzicami tych dzieci. Przy okazji chciałbym podziękować dyrektorowi szkoły w Jezierzycach za bezpłatne udostępnienie sali i za wsparcie ze strony pani wójt tej inicjatywy. Myślę, że tak to powinno wyglądać. Jeśli ktoś potrzebuje – a jest to sytuacja o której nasze pokolenie nie myślało, że jest możliwa szczególnie w Europie – to wspomożemy potrzebujących. Uczestnicy turnieju otrzymają medale z barwami narodowymi Polski i Ukrainy. Będzie to wyjątkowa pamiątka wsparcia dla ukraińskiego narodu.

Zebrane środki pieniężne w wysokości 3.200 złotych zostały przekazane na zakup rzeczy dla dzieci z Ukrainy przebywających w gminie Słupsk. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.