K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nagrodzono sportowców

0

Wczoraj, 15 marca w sali Ośrodka Teatralnego Rondo przy ul. Niedziałkowskiego w Słupsku odbyło się wręczenia nagród prezydenta miasta dla sportowców za ich dokonania w 2022 roku. Łącznie nagrodzono 81 osób, a do podziału było 40 tysięcy złotych.


Wczorajsza uroczystość wręczenia nagród Prezydenta Miasta Słupska za wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym oraz za osiągnięcia w działalności sportowej, odbyła się na scenie Ośrodka Teatralnego Rondo. Słupskie kluby i organizacje sportowe złożyły łącznie 102 wnioski, wnosząc o przyznanie nagród sportowcom za ich dokonania w 2021 roku. Wszystkie wnioski spełniały wymogi formalne, ale ostatecznie nagrody finansowe przyznano 81 osobom. Nagrodzono 16 trenerów, 9 sportowców niepełnosprawnych, 14 reprezentantów sportów nieolimpijskich oraz 42 zawodników uprawiających sporty olimpijskie.

– Co was definiuje? – zastanawiała się Krystyna Danilecka-Wojewódzka, prezydent Słupska. – Uważam, że pasje. Za tą pasją idzie bardzo często talent, który przez tę pasję jest wykuwany. I wreszcie praca. Chciałabym wam dzisiaj za to podziękować. Za to, że mając w sobie taki żar pracy, wysiłku, talentu czasu nie marnujecie. Wiem, że każdy z was ma momenty euforycznej radości i ma momenty zwątpienia, zniechęcenia, złości i nie raz pewnie sobie mówił: rzucę to wszystko. Bo sport to przede wszystkim wysiłek i o tym nigdy nie możemy zapominać. Za ten wysiłek, za realizowanie pasji i promowanie Słupska wyrażam wielką wdzięczność, radość i dumę.
Nagrody w sportach olimpijskich otrzymali przedstawiciele lekkoatletów, bokserów, pływaków, judoków, badmintonistów i tenisistów. Nagrody dla sportowców niepełnosprawnych otrzymali przedstawiciele lekkoatletyki, gier zespołowych, brydża oraz strzelectwa laserowego. Wśród sportów nieolimpijskich nagrody przyznano zawodnikom MMA, tańca sportowego i trójboju siłowego. Nagrody finansowe przyznawane były w różnej wysokości, od 150 zł do 1000 zł. Tylko troje najwybitniejszych słupskich sportowców otrzymało najwyższą nagrodę. Byli nimi pływacy Wiktoria Palicka oraz Kacper Maksajda, a także sprinter Marek Zakrzewski, którzy otrzymali po 1000 zł. Najlepsi trenerzy otrzymali od 500 zł do 2000 zł. Najwyżej oceniono prace Tomasza Czubaka, Dariusza Grondziewskiego, Macieja Kowalewskiego i Bernadety Kopeć.
Prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka dziękowała rodzicom, którzy swoje pociechy niejednokrotnie wspierają także materialnie. Dziękowała trenerom i działaczom za to, że są wymagającymi wobec swoich podopiecznych i za to, że są dla nich mentorami.
Oprócz nagród przyznanych przez komisję, Krystyna Danilecka-Wojewódzka zdecydowała się przyznać wszystkim wyróżnionym dodatkowe nagrody rzeczowe, którymi były karnety do Parku Wodnego Trzy Fale o wartości 300 zł. Nagrody Prezydenta Miasta Słupska przyznawane są od 2011 roku. W tym roku w puli nagród znalazło się 40 tys. złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.