K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zatrzymali sprawców rozboju

0

Funkcjonariusze słupskiej policji zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o rozbój z użyciem noża, którego mieli się dopuścić pod koniec zeszłego tygodnia. Do zdarzenia doszło na terenie ogródków działkowych przy ul. Gdańskiej w Słupsku. Wobec dwóch sprawców sąd zastosował już środek zapobiegawczy w postaci dwumiesięcznego aresztu.

Policjanci ze Słupska zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 33, 42 i 49 lat podejrzanych o rozbój. Sprawcy pod koniec zeszłego tygodnia, na terenie ogródków działkowych przy ul. Gdańskiej w Słupsku przyłożyli nóż do gardła mężczyzny oraz grozili użyciem siły wobec kobiety. Następnie ukradli im telefon komórkowy oraz agregat prądotwórczy.

Policjanci zaraz po otrzymaniu zgłoszenia udali się na miejsc zdarzenia i dokładnie sprawdzili teren, a zebrane informacje wykorzystali do ustalenia tożsamości trzech osób, które maja związek z ta sprawą – informuje sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Ci mężczyźni zostali zatrzymani w poniedziałek i we wtorek. Przewiezieni zostali na komendę, gdzie usłyszeli zarzuty rozboju. Za rozbój grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast jeżeli w rozboju został wykorzystany nóż, to minimalna kara wynosi 3 lata. Dzięki pracy funkcjonariuszy odzyskane zostały również skradzione przedmioty.

Ponadto w ostatnich dniach słupscy policjanci zatrzymali 27-letniego słupszczanina i 22-letnią mieszkankę powiatu słupskiego, którzy są podejrzewani o kradzieże paliwa ze zbiorników samochodowych. W ten sposób mieli ukraść ponad 1200 litrów paliwa, a straty, łącznie z uszkodzonymi zbiornikami, szacowane są na blisko 50 tysięcy złotych. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, a w bagażniku znajdował się kompletny sprzęt do wiercenia otworów w bakach samochodowych i kradzieży paliwa. Mężczyzna usłyszał 23 zarzuty, a kobieta 4 zarzuty kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi im kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich dozór i zakaz opuszczania kraju. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.