K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Materace dla uchodźców

0

Dziś, 21 marca, w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbyło się przekazanie do punktu zbiórki 50 sztuk materacy dla uchodźców z Ukrainy. Materace, będą rozdane według potrzeb, a ufundowała je firma Maripol Meble. Łączna wartość daru wyniosła 24 tysiące złotych.

W świetlicy Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zgromadzono 50 nowych materacy łóżkowych przekazanych przez firmę Maripol Meble Polska. Materace o wymiarach 90×200 cm posłużą jako łóżka dla Ukraińców w tworzonych noclegowniach na terenie gminy. Firma Maripol jest przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji mebli tapicerowanych, a na ten gest zdecydowała się m.in. dlatego, że wśród wielu pracowników, których zatrudnia w swoim zakładzie są też Ukraińcy. Dar o wartości 24 tysięcy złotych jest więc gestem jedności i solidarności z uchodźcami oraz walczącymi o wolność mieszkańcami Ukrainy.

Pomysł powstał na poziomie całej grupy. Zarząd podjął decyzję o przekazaniu łącznie ponad 2 tysięcy materacy we wszystkich lokalizacjach w Polsce, w jakich Grupa ma zakłady produkcyjne – mówi Krystian Meler, kierownik Zakładu Maripol Meble Polska w Kobylnicy. – Pomysł jest też związany z tym, ze Grupa w ramach swoich działań prowadzi fundację Die Brücke zum Leben – Most do Życia, która m.in. na terenie Ukrainy ma ponad sto placówek domów dziecka, także na terenach objętych wojną, tak więc nasze myśli od początku tego konfliktu kierowane były w strone pomocy osobom, które pozostają na terenie Ukrainy, które także przybywają do Polski do punktów recepcyjnych. My w ramach naszych możliwości przekazujemy dwie partie materacy – 50 sztuk – dla gminy Kobylnica, na której terenie działamy oraz 50 sztuk dla miasta Słupska. Łączna wartość tego daru to sumarycznie około 50 tysięcy złotych. Wspieramy władze lokalne, aby miały możliwości przyjęcia wszystkich tych osób szukających schronienia na terenie gminy i miasta Słupsk.
Lokowanie Ukraińców w noclegowniach na terenie gminy jeszcze się nie rozpoczęło, ale dzięki przekazanym materacom, gmina jest już na to gotowa. Zdecydowano, że miejscem pobytu dla uchodźców będą gminne świetlice. Materace z pewnością się przydadzą.

Jak wszyscy, tak i gmina Kobylnica stanęła przed ogromnym wyzwaniem zapewnienia pomocy i przede wszystkim bezpieczeństwa uchodźcom. Cieszymy się, że dzięki firmie Maripol, która przekazała te 50 materacy na potrzeby lokowania uchodźców, którzy za chwilę do nas dotrą, mamy ogromną pomoc i na pewno potrzebną. Cieszymy się też, że kolejni przedsiębiorcy do nas dołączają i przekazują wszelką pomoc, liczymy również na mieszkańców. Serdecznie im również dziękujemy. Dołączyli się do pomocy także pracownicy Urzędu Gminy w Kobylnicy jak i wszystkich jednostek organizacyjnych – mówi Anna Łabik, koordynator ds. uchodźców w gminie Kobylnica. – Dzięki właśnie firmie Maripol możemy przyjąć większą liczbę uchodźców i będziemy mogli im zapewnić lepszy standard pobytu na terenie gminy Kobylnica.
Każdego dnia w świetlicy Gminnego Centrum Kultury i Promocji przy ul. Wodnej w Kobylnicy czynny jest też punkt zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy. Dary przynosić można od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11 do 19 oraz w sobotę i niedzielę w godzinach od 11 do 16. W pierwszej kolejności potrzebne są artykuły higieniczne, środki piorące, pampersy dla dzieci, żywność długoterminowa oraz odzież. Więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu 533 546 197. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.