K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powitali wiosnę

0

Dziś, 21 marca, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku wzięły udział w powitaniu pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Najmłodsi uczestniczyli m.in. w barwnym korowodzie i zabawach na świeżym powietrzu. Rozstrzygnięto też konkurs na wiosenny kapelusz.

Dzisiejsze powitanie wiosny w Przedszkolu Miejskim nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku było dla każdego przedszkolaka wyjątkowym wydarzeniem, które rozpoczęło się od kolorowego korowodu. W obchodach wzięło udział około 130 dzieci z 5 grup: Pszczółki, Biedronki, Żabki, Jeżyki i Muchomorki. Dzieci były solidnie przygotowane do świętowania, przebrane w kolorowe stroje zrobione wspólnie z przedszkolankami i rodzicami. Na początku tradycyjnie pożegnano zimę śpiewając jej piosenkę, a na specjalnie przygotowanym podeście odbył się obrzęd zatopienia marzanny. Każda grupa przygotowała swoją własną kukłę. Powstało też wspólne kółeczko, w którym tańczono i bawiono się w rytm radosnej muzyki. Następnie przyszła pora na piosenkę o wiośnie i słoneczku. Wiele radości było przy rozstrzyganiu konkurs na najładniejszy wiosenny kapelusz. Utworzyła się swoista rewia mody. W podziękowaniu za przygotowanie kapeluszy dzieci otrzymały prezenty oraz dyplomy.

Dziś witamy wiosnę nie tylko w naszym przedszkolu, ale chyba we wszystkich placówkach oświatowych, kulturalnych i w całym naszym kraju – mówi Aleksandra Bąkowska, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 12 „Niezapominajka” w Słupsku. Pogoda nam sprzyja i na pewno wszystko każdemu się uda. Dzieci przygotowywały się do tego dnia już dawno. Właściwie od początku marca. Przygotowań jest sporo. Trzeba przygotować dzieciom stroje, trzeba nauczyć je wiosennych piosenek. Zorganizowaliśmy też, przy dużym wsparciu rodziców, konkurs na wiosenny kapelusz. Tych kapeluszy powstało aż 23. Wszystkie dzieci dostały upominki, dyplomy, a jeszcze mam dla każdej grupy słodkie upominki, bo przecież wszyscy się do tego dnia przygotowywali. Chciałabym bardzo podziękować moim dziewczynom za to, że tak [pięknie dzieci na ten dzień przygotowały.

Maluchy ochoczo uczestniczyły w tej pełnej atrakcji, radosnej zabawie na świeżym powietrzu. Jak zgodnie przyznały, wiosna wzbudza same pozytywne skojarzenia. Leon i Lena mówią, że jest słoneczko, kwiatki, jest cieplej i przylatują bociany. Z nadejścia wiosny i pojawienia się pięknych kwiatków cieszą się Amelka i Oskar. Natomiast Zosia i Milena uważają, że wiosna jest lepsza od zimy, bo jest cieplej, jaśniej i rozkwitają kwiaty. No i dzień jest dłuższy a noce krótsze.

Przywitanie wiosny zakończyło się ponownym śpiewaniem piosenki na cześć tej pory roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.