K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Asfalt na ulicy Zauchy

0

Trwa gruntowna przebudowa ulicy Zauchy w Słupsku. W ramach inwestycji powstają nowa nawierzchnia bitumiczna, chodniki i oświetlenie uliczne. Prace wykonuje firma Krężel za kwotę 2,4 miliona złotych.

Ku końcowi zbliża się prace przy budowie ulicy Zauchy w Słupsku. Zmiana całej nawierzchni na asfaltową oraz wykonanie pozostałych elementów drogi prowadzone w ramach tak zwanych rekompensat za tarczę antyrakietową. Wykonawcą inwestycji jest firma Krężel, która zakończyła już główną część robót związanych z położeniem nawierzchni bitumicznej.

– Budujemy od razu drogę z chodnikami, z jezdnią bitumiczną, ze ścieżką rowerową, z oświetleniem, w tej chwili te prace są już na ukończeniu. Rozpoczęło się też układanie warstw bitumicznych na jezdni, wszystkie powstaną w tym tygodniu. Wykonana zostanie także asfaltowa ścieżka rowerowa, a prace związane z budową chodnika po stronie zachodniej ulicy oraz dużego kompleksu ponad 70 miejsc zakończono w ubiegłych tygodniach postojowych. Planujemy, że do połowy kwietnia droga w całości zostanie oddana mieszkańcom i będzie można z niej korzystać – informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku.

Z całego odcinka drogi coraz częściej korzystali mieszkańcy dzielnicy Zachód, dlatego tak istotne było wybudowanie tej ulicy. W związku z tym, że ten teren nie był wcześniej zagospodarowany, pracownicy mogli w szybkim tempie wykonywać poszczególne zadania, tworzące całość inwestycji. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.