K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Festiwal zawodów

0

Wczoraj, 21 marca, w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku odbył się Festiwal Zawodów dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Festiwal zorganizowali nauczyciele i uczniowie szkoły z okazji pierwszego dnia wiosny. W programie znalazły się m.in. warsztaty na temat obróbki zdjęć i zabezpieczeń banknotów.

Wczorajszy pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku stał pod znakiem „Festiwalu zawodów”, który zorganizowali nauczyciele i uczniowie szkoły. Festiwal dedykowany był uczniom klas ósmych ze szkół podstawowych nr 2, 3, 4, 5 i 7. W kilku przygotowanych na tę okoliczność salach lekcyjnych młodzież kończąca naukę w podstawówkach mogła zapoznać się z bogatą ofertą szkoły. Ósmoklasiści, którzy zamiast udać się na tradycyjny Dzień Wagarowicza postanowili przyjść do Ekonomika, mogli dowiedzieć się m.in. o takich kierunkach jak technik ekonomista, technik rachunkowości, technik handlowiec, sprzedawca czy magazynier-logistyk.

Nasza szkoła przygotowała Festiwal Zawodów promujący ofertę słupskiego Ekonomika – informuje Noemi Szwajkowska, uczennica klasy III E Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku. – Zaprosiliśmy kilka klas szkół podstawowych, by w praktyczny sposób zobaczyli, jak wyglądają nasze kierunki.
Intencją szkoły było pokazanie, że nauka przedmiotów zawodowych może być równie ciekawa i interesująca jak nauka przedmiotów teoretycznych. Dlatego odbyły się zajęcia z obsługi kasy fiskalnej, wagi elektronicznej, metkownicy, wypełniania dokumentów księgowych, wystawiania faktur czy wydawania paragonów. Festiwal poprowadziła m.in. bibliotekarka i nauczycielka języka polskiego, Agata Marzec, która zachęcała młodych ludzi do podjęcia nauki w Ekonomiku.
Uczymy ich tego, czego na co dzień nie możemy uczyć, bo nie wszystko jest w programie – mówi Agata Marzec, bibliotekarz i nauczyciel j. polskiego w Zespole Szkół Ekonomicznych w Słupsku. Niektóre czynności realizujemy tylko podczas zajęć dodatkowych. Dzisiaj zaprosiliśmy wiele grup ósmoklasistów, by nie włóczyły się po mieście w niewiadomym celu, tylko żeby przyszły do Ekonomika i spędziły ten czas z wiosenną energią. Reakcje uczniów są różne, bo są oni zaskoczeni tym, jak ten festiwal wygląda. W większości pozytywnie. Stwierdzili, że bardzo im pomaga to co widzą w wyborze, który jest trudny i nie do końca ukształtowany. Większość z nich chciałaby w przyszłości postawić na naukę zawodu w sposób zawodowy, czyli w technikum, albo w szkole branżowej, co jest sukcesem tego festiwalu.
C
iekawe warsztaty tematyczne miały też miejsce w pozostałych salach, gdzie rozmawiano o ubezpieczeniach społecznych. Odbyły się też m.in. zajęcia z techniki grafiki i poligrafii cyfrowej. Młodzież mogła zapoznać się z grafiką wektorową w praktyce na podstawie programów Ilustrator oraz Photoshop. Duże zainteresowanie wzbudziły zajęcia poświęcone zabezpieczeniom polskich banknotów i rozpoznawaniu tych fałszywych. Ósmoklasiści, którzy stoją przed trudnym wyborem szkoły średniej będą mieli jeszcze okazję zapoznać się z ofertą Ekonomika podczas kolejnego „Festiwalu zawodów”, który odbędzie się w piątek, 1 kwietnia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.