K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pamięć o patronie Słupska

0

W hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Słupsku odbył się VIII Turniej Piłki Halowej dzieci rocznika 2011 i młodszych poświęcony pamięci patrona Słupska bł. Bronisława Kostkowskiego.

Już po raz ósmy, przy wsparciu głównego partnera Energi z Grupy Orlen, Salezjańska Organizacja Sportowa Salos Słupsk zorganizowała turniej piłkarski dla dzieci rocznika 2011 i młodszych poświęcony pamięci słupszczanina bł. Bronisława Kostkowskiego. W roku 2004 uchwałą miejskich radnych bł. Bronisław Kostkowski został ustanowiony patronem Słupska.

Rozpoczęliśmy dokładnie w setną rocznicę urodzin, a teraz jest już ósmy turniej, czyli 108. rocznica urodzin naszego patrona, czyli bł. Bronisława Kostkowskiego – mówi Bogdan Barcikowski, prezes SL Salos Słupsk. – Cieszymy się, że udało się ten turniej przeprowadzić, bo sytuacja i pod względem covidowym jest niełatwa, i z powodu wojny na Ukrainie. Dzięki temu, że możemy kontynuować współpracę z Energą, mamy środki, które możemy wykorzystać chociażby na ten cel.

W turnieju rywalizowało sześć zespołów, wśród nich GAP Bruskowo Wielkie, Jantar Ustka, Żelki Żelkowo, Grasz Dwumiasto, Żaki Sławno i gospodarze SL Salos Słupsk. Grano systemem „każdy z każdym” po 12 minut. W rywalizacji najmłodszych adeptów futbolu, chłopców i dziewcząt, nie chodziło o wynik, a o dobrą zabawę. Mimo to mecze były zacięte i wyrównane, kończyły się remisem lub jedną strzeloną bramką więcej. O umiejętnościach futbolowych jeszcze w tym wieku trudno mówić, chociaż w kilku sytuacjach miło było popatrzyć na poczynania małych adeptów piłki nożnej.

Najważniejszym celem organizatora była umożliwienie dzieciom spotkania się na boisku i poczucia ducha sportowej rywalizacji. W rozegranych 15 spotkaniach z wielką radością za piłką uganiało się blisko 60 uczestników. Każdy otrzymał medal, a drużyny puchary. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.