K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerowe przebudzenie

0

Wraz z pierwszym dniem wiosny w Słupsku rusza trening do konkursu Rowerowa Stolica Polski. Rozgrzewka potrwa przez 2 miesiące do 21 maja. Aby wziąć udział w czerwcowej rywalizacji, trzeba skorzystać z aplikacji na telefon.

Początek kalendarzowej wiosny oraz ładna pogoda sprawiły, że na ulice Słupska coraz częściej wyjeżdżają rowerzyści. W związku z tym, że w czerwcu rozpocznie się kolejna edycja Rowerowej Stolicy Polski, jest to dobra okazja, aby już teraz rozpocząć treningi. Udział w nich oraz w czerwcowej rywalizacji umożliwia specjalna aplikacja na telefon.

– Wraz z początkiem wiosny symbolicznie rozpoczęliśmy nasz sezon rowerowy w Słupsku. Zachęcamy wszystkich do kręcenia kilometrów w kampanii Rowerowa Stolica Polski. W tym momencie prowadzony jest trening, który potrwa do 21 maja – mówi Piotr Kowalski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – Zasady są takie same jak w latach poprzednich, czyli najpierw instalujemy aplikację na telefon, wybieramy z właściwego sklepu, wybieramy potem odpowiednią grupę i trening do Rowerowej Stolicy Polski – i tu wybieramy nasze miasto. Pamiętajmy, żeby za każdym razem, kiedy wsiadamy na rower, tę aplikację odpalić, włączyć play. Wtedy trasa jest śledzona, kilometry są liczone i nabijane punkty. Generalnie na tym polega działanie aplikacji. Zasady są bardzo proste i myślę, że każdy może wziąć udział niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Dodatkowo zawsze zachęcam, żeby odkurzyć nasze rowery, pozostawić samochody przed domem, a przy takiej ładnej jak dziś pogodzie chyba nie trzeba do tego nikogo specjalnie zachęcać. W tym roku zyskaliśmy również dodatkową motywację, żeby nasze samochody pozostawić, bo paliwo jest bardzo drogie. I dodatkowo ta szczytna idea, żeby jednak trochę ograniczać jego zużycie. Myślę, że rower jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które biorą to pod uwagę. Rower może z powodzeniem zastąpić nam samochód.

Rozgrzewka potrwa do 21 maja, a już w czerwcu rozpocznie się oficjalny ogólnopolski konkurs. Wtedy też na ulice Słupska powróci rower miejski, na którym również można będzie kręcić kilometry. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.