K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Święto teatru

0

Słupski Ośrodek Kultury oraz grupa Materia Prima zapraszają 26 marca o godzinie 19 do Ośrodka Teatralnego Rondo na uroczyste obchody 61. Międzynarodowego Dnia Teatru.
Sobotnie wydarzenie rozpocznie się premierą spektaklu „Pomór. Szeptowisko” w wykonaniu młodzieżowej grupy teatralnej Materia Prima, założonej i prowadzonej przez Annę Rau. Widowisko teatralno-muzyczne powstało na podstawie słuchowiska pod tym samym tytułem, które miało swoją premierę na platformach streamingowych 18 października 2021 roku. Link: https://bit.ly/3CYvpuV.
„Pomór. Szeptowisko” to eksperymentalne, etno-folkowe widowisko muzyczne oparte na legendach, klechdach i podaniach słowiańskich. Inspiracją do stworzenia pieśni były między innymi zbiory Kazimierza Władysława Wójcickiego, jednego z pionierów folklorystyki polskiej, a także Edda Poetycka, najstarszy zabytek piśmiennictwa islandzkiego, legendy macedońskie, serbskie, bułgarskie i ukraińskie.
Po spektaklu nastąpi odczytanie orędzia na Międzynarodowy Dzień Teatru, który w tym roku przypada na dzień 27 marca.
Sobotnie spotkanie będzie również okazją do świętowania trzech okrągłych jubileuszy, które w tym roku Ośrodek Teatralny Rondo wraz ze Słupskim Ośrodkiem Kultury zamierzają świętować. Z tej okazji wzniesione zostaną trzy uroczyste toasty – za 50-lecie istnienia teatru Rondo (1972-2022), za 35 lat Grupy Teatralnej Gwiżdże (1987-2022) i za 30-lecie obchodów „Urodzin Stasia”. Bilety na wydarzenie w cenie 25 złotych są dostępne w siedzibie OT Rondo przy ulicy Niedziałkowskiego 5a. (jwb, źródło: SOK)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.