K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Country dla seniora

0

W każdy wtorek w godzinach od 17 do 19 członkowie grupy Country spotykają się w Słupskim Ośrodku Kultury, aby ćwiczyć układy taneczne. Wraz z nadejściem ładnej pogody kolejne warsztaty tancerze planują już organizować na świeżym powietrzu.

Grupa taneczna Country organizuje warsztaty tańca Country Line. Zajęcia odbywają się we wtorki od godziny 17 do 19 przy ulicy Banacha 17 w Słupskim Ośrodku Kultury. Taniec Liniowy jest formą tańca, w którym połączone figury taneczne tworzą powtarzające się sekwencje, wykonywane identycznie i w tym samym czasie przez tancerzy. Uczestnicy tańczą w jednej lub kilku równoległych liniach. Biorący udział w warsztatach przekonują o dobroczynnym działaniu aktywności fizycznej, jaką jest taniec grupowy, na ciało i umysł. Cotygodniowe zajęcia są także dobrą okazją do kontaktu z rówieśnikami. Nowo przybyli tancerze zachwalają zajęcia. Twierdzą też, że układy taneczne wydają się dużo cięższe niż są naprawdę.

Jak informuje inicjatorka Jolanta Ulańska, zajęcia mają przygotować tancerzy do występów, które planują organizować w Słupsku przy okazji różnych wydarzeń. Wraz z poprawą pogody uczestnicy grupy tanecznej planują następne treningi organizować na świeżym powietrzu. Wstęp na zajęcia taneczne jest bezpłatny. Wystarczy zabrać ze sobą buty na zmianę. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.