K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Komiksowy zawrót głowy

0

W czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Grodzkiej odbyła się wczoraj publiczna prezentacja projektu zatytułowanego „Komiksowy zawrót głowy – Słupsk oczami słupszczan”. Projekt, który przygotowały uczennice Zespołu Szkół „Elektryk”, weźmie udział w tegorocznej edycji konkursu „Razem do zawodu”.

Wczorajszą publiczną prezentację projektu „Komiksowy zawrót głowy – Słupsk oczami słupszczan” przygotowały cztery uczennice Zespołu Szkół „Elektryk”: Zuzanna, Julia, Aleksandra i Adrianna. Wszystkie uczą się na profilu technik organizacji turystyki. Uczennice przygotowała nauczycielka zawodów technicznych Małgorzata Karnicka. Dziewczęta postanowiły wykonać coś wyjątkowego i swoją pracą zachęcić do poznawania miasta w ciekawy, nietuzinkowy sposób. Tak zrodził się pomysł stworzenia komiksu, którego celem było także wzbudzenie zainteresowania historią Słupska. Teraz projekt weźmie udział w tegorocznej edycji marszałkowskiego konkursu „Razem do zawodu”, do którego „Elektryk” zgłosił łącznie aż 7 projektów. O zwycięstwo w kategorii „branża turystyka, sport, rekreacja i przemysł spożywczy” będzie walczyło 6 z nich, a jeden w kategorii „branża budownictwo, meblarstwo oraz energetyka i ekoenergetyka”. Wyniki poznamy na początku przyszłego tygodnia. Gościem specjalnym wczorajszej uroczystości była Zofia Środa, która zaprezentowała dwa wiersze dotyczące aktualnej sytuacji na Ukrainie.

Komiks stworzyłyśmy w czwórkę – informuje Zuzanna Dys, uczennica klasy III T, Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku. Zrobiłyśmy 24 strony komiksu. Opowiada on o pewnej Belli, która zwiedza Słupsk w śnie, ponieważ wędruje przez historię, poznaje historyczne osoby jak na przykład Anna de Croy, Jerzy Waldorff. Po prostu ona podróżuje w czasie. Projekt ten musiałyśmy zrobić w niecały miesiąc. Był to bardzo intensywny dla ns czas. Nie przesypiałyśmy nocy, ale myślę, że to na pewno fajne doświadczenie.
Nasz projekt konkursowy zaprezentujemy przed komisją za tydzień, 29 marca – informuje Julia Figa, uczennica klasy III T, Zespół Szkół „Elektryk” w Słupsku. Jednak mimo werdyktu, który usłyszymy, dla nas nagrodą jest to, że możemy się tutaj spotkać z państwem i zaprezentować nasz projekt przed osobami zaangażowanymi w to. Cieszymy się, że nasz projekt o Słupsku tworzymy razem ze słupszczanami. Dlatego nasz projekt nazywa się Słupsk oczami słupszczan, bo to ich spojrzenie na nasze miasto.

Projekt „Komiksowy zawrót głowy – Słupsk oczami słupszczan” będzie uczestniczył w finale 5. edycji konkursu „Razem do zawodu”, organizowanego w imieniu samorządu województwa przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza. W poprzednich edycjach konkursu „Elektryk” zdobywał pierwsze miejsca za realizację projektów „Słupsk – Mały Paryż” oraz „Każdy dzień jest podróżą przez historię”. Ich celem było uatrakcyjnienie zwiedzania Słupska oraz ukazanie historii miasta. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.