K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przed przeprowadzką

0

Trwają prace remontowo-adaptacyjne w opustoszałym dawnym budynku Zespołu Szkół Skórzanych, późniejszym IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Artura Grottgera. Po przebudowie na biura wprowadzą się do niego Zarząd Infrastruktury Miejskiej oraz straż miejska.

Remont budynku dawnego Zespołu Szkół Skórzanych przy Północnych Zakładach Przemysły Skórzanego „Alka” przy ulicy Artura Grottgera, w którym później mieściło się IV Liceum Ogólnokształcące, trwa od jesieni ubiegłego roku. Do tej pory wykonano już większość prac. Adaptowane do potrzeb biurowo-administracyjnych są pomieszczenia znajdujące się na parterze oraz na pierwszym piętrze. W trzykondygnacyjnym budynku remont nie obejmuje jednak ostatniego piętra oraz salki gimnastycznej. Budynek nie jest zbyt duży, dlatego każdy centymetr powierzchni będzie zagospodarowany. Na pokoje biurowe przebudowywane są też przestrzenie korytarzowe.

W obrębie pierwszego piętra można powiedzieć, ze ponad 90 procent robót jest już wykonanych – informuje Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. W tej chwili montowane są już drzwi, biały montaż i zaczyna się już uprzątanie tego pietra. Na parterze trwają ostatnie prace murarskie, wykończeniowe. Wykonywane są podłogi, trwa już malowanie pierwszych pomieszczeń. W kolejnym etapie rozpocznie się montowanie nowych drzwi, białego montażu i parce wykończeniowe.
Już za trzy miesiące, w połowie roku, do zmienionych wnętrz mają się przeprowadzić Zarząd Infrastruktury Miejskiej oraz straż miejska, które będą współdzielić parter i pierwsze piętro. Obiekt zostanie wyposażony w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, których nie posiada obecna siedziba. W ramach inwestycji na parterze powstanie też Centrum Monitoringu, do którego podłączona będzie cała instalacja obsługiwana przez straż miejską. Tu też podłączane będą wszystkie nowe kamery, zamontowane w trakcie rozbudowy monitoringu. Jak zapowiada ZIM, przeprowadzka do nowej siedziby nie wpłynie na funkcjonowania jego działów i będzie musiała też uwzględnić ciągłość pracy całodobowego monitoringu miasta.

Planujemy zakończenie robót w czerwcu – mówi Tomasz Orłowski. Na przełomie czerwca i lipca planujemy przenosiny. Musimy to zrobić w taki sposób, który nie utrudni dostępności do naszych jednostek mieszkańcom. Jeszcze za wcześnie mówić, w jaki sposób będzie to zrealizowane technicznie, ale będzie zapewniona obsługa mieszkańców albo w starej siedzibie, albo już w nowej. Nie dopuszczamy sytuacji, że z powodu przeprowadzki mieszkaniec nie będzie mógł złożyć wniosku na zajęcie pasa drogowego czy załatwić sprawy w słupskiej strefie parkowania.

Dzięki wartej około 2 milionów złotych przeprowadzce, znacznej poprawie ulegną warunki pracy pracowników ZIM-u i straży miejskiej. Na razie nie wiadomo co się stanie z dotychczas zajmowanym i wysłużonym obiektem przy ulicy Przemysłowej, w którym kiedyś mieściło się Słupskie Przedsiębiorstwo Instalacji Budownictwa „INSBUD”. Pozostanie on w zasobach miasta i prawdopodobnie zostanie wystawiony na sprzedaż wraz z rozległym placem magazynowym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.