K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Targi edukacyjne

0

Dziś, 24 marca, w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych przy ul. Niedziałkowskiego odbyła się kolejna edycja Targów Edukacyjnych Edu Day. Podczas wydarzenia młodzież ze szkół średnich mogła zapoznać się z bogatą ofertą uczelni wyższych. Były to pierwsze w regionie stacjonarne targi edukacyjne po przerwie spowodowanej pandemią.

Dzisiejsze Targi Edukacyjne Edu Day cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży ze szkół średnich. Przez kilka godziny przez starą salę gimnastyczną przy Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych przewinęły się tłumy uczniów. Łącznie na przygotowanych stoiskach swoją ofertę edukacyjną zaprezentowało kilkanaście uczelni wyższych, zarówno państwowych jak i prywatnych. Pojawiły się też szkoły oferujące możliwość kształcenia pomaturalnego i policealnego na poziomie wyższym.

Te targi Edu Day w Mechaniku odbywają się już po raz szósty – informuje Krzysztof Głowacki, organizator targów, Agencja 123concept. Cieszymy się, że wróciliśmy pierwszy raz w formie stacjonarnej po koronawirusie. Jest 18 wystawców, czyli uczelni wyższych, szkół policealnych. Reprezentowane są tutaj uczelnie z całej północnej Polski, a także uczelnie z Warszawy, jak Wojskowa Akademia Techniczna. Jest Akademia Marynarki Wojennej z Gdyni. Wystawcy ferują prawie 500 kierunków studiów. Chyba każdy maturzysta, który dziś odwiedzi targi coś dla siebie wybierze. Spodziewamy się, że odwiedzi nas około tysiąca osób, więc targi, można powiedzieć, zakończą się sukcesem.
Wydarzenie było świetną okazją, aby uczniowie w jednym miejscu przy stoiskach targowych mogli uzyskać informacje od wystawców o aktualnych kierunkach studiów. Rozmowom i pytaniom zadawanym przez młodzież przedstawicielom uczelni wyższych nie było końca. Targi miały więc pomóc głównie maturzystom w wyborze ich przyszłej drogi życiowej. Wystawcami były m.in. takie ośrodki akademickie jak Politechnika Gdańska, Politechniki Koszalińska, Uniwersytet Szczeciński czy Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Na targach nie mogło również zabraknąć stoiska rodzimej Akademii Pomorskiej.

Mamy bogata ofertę studiów – mówi Malwina Klein, specjalista sekcji ds. promocji w Akademii Pomorskiej w Słupsku. To ponad 32 kierunki, z czego jest 100 ścieżek. Mamy kierunki ścisłe, przyrodnicze, medyczne, humanistyczne. Jako dział promocji wymyśliliśmy nowoczesną ulotkę promocyjną. Na zakładkach umieściliśmy kody QR. Po zeskanowaniu wyświetla się w smartfonie pełna oferta naszej uczelni. Przyszli studenci bardzo sobie to chwalą.
Podczas wydarzenia można było także odkryć możliwości zawodowe na stoiskach akademii wojskowych, kształcących kadry oficerskie. Uczniowie posiadający talenty artystyczne mogli zasięgnąć informacji o ofercie Akademii Sztuki w Szczecinie.

Jednym z powodów, dla których warto się rekrutować do Akademii Sztuki w Szczecinie jest to, że jesteśmy jedyna uczelnią artystyczna w Polsce, która łączy sztuki muzyczne i wizualne – informuje Maciej Mizgalski z Akademii Sztuki w Szczecinie. Zwykle jest ASP i akademia muzyczna, a my to łączymy i dlatego nazywamy się akademia sztuki. Jest u nas sześć kierunków wizualnych. To grafika, architektura wnętrz i przestrzeń wirtualna, gry komputerowe, malarstwo, sztuka mediów albo wzornictwo oraz trzy kierunki muzyczne, czyli wokalistyka, instrumentalistyka i edukacja muzyczna. W bardzo fajny sposób można łączyć te dziedziny sztuki. Jeśli studiujesz wokalistykę, to studenci grafiki mogą ci zaprojektować plakat na twój koncert albo zrobić wizualizację. Wiadomo, że filmowcy lub twórcy reklam potrzebują muzyki do swoich projektów, więc jest to jedyna uczelnia, która w takim bardzo fajnym tyglu artystycznym umożliwia zrobienie tego.
Targi edukacyjne Edu Day zostały zorganizowane przy współpracy Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych z Agencją 123Concept. To pierwsze tego typu wydarzenie w regionie, które przeprowadzono w formie stacjonarnej po przerwie spowodowanej pandemią. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.