K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powrót bazarku

0

Już w tę sobotę odbędzie się inauguracja 4. edycji Bazarku Natury. Na targu u regionalnych sprzedawców zakupić będzie można lokalne wyroby spożywcze i rękodzieła. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 10 w Krępie Słupskiej.

26 marca odbędzie się inauguracja czwartej edycji Bazarku Natury w Krępie Słupskiej. Jarmark na świeżym powietrzu to okazja do nabycia lokalnych wyrobów bezpośrednio od producentów. Drewniane budki, w których wystawcy sprzedawać będą produkty, już w sobotę zapełnią się najlepszymi lokalnymi daniami i rękodziełami.

– Oprócz naszych wystawców – bijących tam, że tak powiem, rekordy popularności – kozich serów, serów zagrodowych ze Swołowa, miodów, wędlin będzie wyjątkowa okazja nabycia tradycyjnych potraw ukraińskich przygotowywanych przez rodziny, które przybyły do nas z terenów ogarniętych wojną w Ukrainie – mówi Katarzyna Wołoszyn z Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej Gminy Słupsk. – Myślę, że to będzie ciekawe spróbować i móc zakupić te tradycyjne potrawy. To wiosenna inauguracja, 26 marca, godzina 10 do 13 w Krępie Słupskiej. Planujemy również kolejne bazarki: w kwietniu, maju, czerwcu – wszystkie daty będą ukazywały się na bieżąco na naszej stronie internetowej www.kultura.slupsk.pl. I także będziemy szykować jakieś urozmaicenia, żeby zawsze coś się działo u nas w Krępie Słupskiej.

Kolejne Bazarki Natury odbywać się mają najczęściej co 2 tygodnie. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.