K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wiosna w zagrodzie

0

Wraz z nadejściem wiosny natura budzi się do życia. W Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie narodziły się maluchy zwierząt gospodarskich. Niedawno muzealna zagroda przywitała źrebię i jagnięta.

Słońce i coraz wyższe temperatury sprawiają, że do życia budzi się natura. Wraz z nadejściem wiosny w Muzeum Kultury Ludowej Pomorza zwierzęta zaczynają wracać do aktywności po zimowym letargu. W tym wyjątkowym miejscu ostatnio narodziły się maluchy zwierząt gospodarskich. Jeden ze źrebaków już aktywnie bryka na świeżym powietrzu, podczas gdy druga klacz wciąż czeka na swoje źrebię.

– W Swołowie wiosna zaczęła się bardzo wyjątkowo, w pierwszy dzień wiosny przywitał nas nowy członek naszego zwierzyńca – na świat przyszedł mały źrebak. Teraz czekamy na drugiego – mówi Joanna Gołofit z Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie. – Coraz więcej turystów wita nasze progi. My też ruszamy pełną parą, szykują się nowe wystawy, Niedziela Palmowa 10 kwietnia i zaczynamy nasz sezon.

Na świat przyszły także jagnięta, które również szykują się na nadejście lata. Od dwóch lat Muzeum Kultury Ludowej Pomorza gości odratowanego bociana, który trafił do zagrody w bardzo złym stanie zdrowia. Teraz bociek zaadaptował się i jest nierozłącznym towarzyszem gęsi. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.