K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lekkoatletyka łączy pokolenia

0

W ramach realizacji Słupskiego Budżetu Obywatelskiego odbyły się pierwsze zawody dla dzieci pod hasłem „Lekkoatletyka łączy pokolenia”. Organizatorem imprezy sportowej była Akademia Młodego Lekkoatlety Słupsk.

W słupskiej hali lekkoatletycznej przy stadionie 650-lecia odbyło się prawdziwe święto „królowej sportu” dla dzieci z rocznika 2013-2009. Na uwagę zasługuje wysoka frekwencja, ponad 120 uczestników, dziewcząt i chłopców biorących udział w mityngu. Przyszli mistrzowie lekkoatletyki rywalizowali w skoku w dal, biegu na 60m, pchnięciu kulą, rzucie piłeczką palantową oraz piłką do rzutów lekkoatletycznych zwaną Vortex. AML, aby uatrakcyjnić zawody dla najmłodszej grupy, przygotowała niespodziankę.

Szykujemy nową konkurencję dla roczników 2012, 2013, czyli 60 metrów z przeszkodami – informuje Bernadeta Kopeć, prezes i trener AML Słupsk. – To ploteczki, skrzynie do pokonania. Ma być to niespodzianka. Myślę, że coś takiego trzeba wprowadzić. Te młodsze roczniki dopiero poznają lekkoatletykę, a nie wszystkie konkurencje są dla tych roczników, czyli piłeczka, skok w dal i 60 metrów płaskie tak, ale żeby sprawdzić zwinność tych dzieci, wprowadzamy tor przeszkód.

Choć była to bardziej zabawa, wyniki małych początkujących lekkoatletów w niektórych konkurencjach zasługują na uwagę i zaskakują trenerów AMLu. W konkurencji Vortex rocznik 2009-2010 rzutka Oliwii Zwolak poleciała na odległość 36,5m, Nikola Milewska rzuciła 32,5m, a Jakub Bucewka miał rzut na odległość 30m. W pchnięciu kulą 3 kg Maxim Arcan uzyskał wynik 10,76m. W rzucie piłeczką palantową w roczniku 2011-2012 Martyna Werecka miała wynik 22,70 natomiast rzut Szymona Kierzkowskiego wylądował na linii 35,60. Dobre wyniki w skoku w dal w roczniku 2009 zanotowali Maja Gondek i Maxim Arcan, Maja skoczyła 5,15 a Maxim 4,89m. Dobrymi wynikami w biegu na 60 m mogą się pochwalić dziewczynki: Maja Gondek – 7,89 s Lena Klimkowska – 9,13 i Weronika Hapka – 9,87, a wśród chłopców w roczniku 2010 Szymon Kamelski przebiegł ten dystans w czasie 8,89, Igor Gołaszewski rocznik 2011 miał 9,01, a najmłodszy z tej stawki Albert Kasprzyk rocznik 2013 uzyskał czas 10,36. Tor przeszkód na 60 m najszybciej pokonali Weronika Hapka, jej czas to 23,53 oraz Albert Kasprzycki 24,05.

Największą uwagę w tym mityngu Tomasz Czubak skierował na konkurencje biegowe, wypatrywał przyszłych sprinterów.

Tu jest bardzo dużo talentów – zapewnia Tomasz Czubak, trener AML Słupsk. – Zawsze takie zawody są sprzyjające zabawie dzieci, a przy okazji my trenerzy możemy wypatrzyć jakieś gwiazdeczki. Jednak na plan pierwszy wysuwa się zabawa. Chodzi też o to, żeby rodzice zobaczyli, że można tutaj fajnie się bawić. Może wieczorem będą oglądać w telewizji mistrzostwa świata w lekkoatletyce i za kilka lat może zobaczymy ich pociechy na takich imprezach.

Kolejna impreza sportowa w ramach Słupskiego Budżetu Obywatelskiego już w najbliższą sobotę 26 marca w Lasku Północnym. Będą to rodzinne biegi przełajowe. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.