K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ostatnie szlify

0

Stadion w Sycewicach od kilku lat przechodzi proces modernizacji. W 2021 roku rozpoczęto budowę szatni i drogi dojazdowej wraz z miejscami parkingowymi. Teraz można już oglądać efekty kilkumiesięcznej pracy.

Ku końcowi zmierzają prace nad budową stadionu w Sycewicach. Modernizację tego obiektu rozpoczęto w 2018 roku od nowej nawierzchni boiska, a ostatnio zakończono budowę szatni oraz drogi dojazdowej wraz z miejscami parkingowymi.

– Inwestycja, którą prowadzimy w miejscowości Sycewice, to budowa szatni. To kolejny etap, który realizujemy w ramach całego przedsięwzięcia. Pierwszym etapem była budowa boisk wielofunkcyjnych – mówi Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica. – Praktycznie 1,5 miliona złotych wydaliśmy w ramach tego przedsięwzięcia. Środki zostały pozyskane z dwóch źródeł – z ministerstwa sportu oraz z naszego budżetu. Następnie zostały wykonane parkingi, które służą mieszkańcom, a także tym, którzy przyjeżdżają na mecze. Kolejnym etapem była budowa budynku szatniowego o powierzchni prawie 150 mkw., łącznie z drogą dojazdową i parkingami, które są wzdłuż tej drogi. Obecnie trwają prace końcowe, czyli wyposażanie całego obiektu. Myślę, że do końca kwietnia obiekt zostanie całkowicie wyposażony. Zamontowana również będzie tablica wyników. Łączny koszt tego zadania wynosi 1,5 miliona złotych. Budynek szatni z wyposażeniem i budowa drogi to kolejny milion złotych. Są to zadania, które zostały sfinansowane w dużej mierze z budżetu państwa. Są to środki, które otrzymaliśmy w ramach przeciwdziałania covidowego i które zostały wydatkowane na cele klubu sportowego Sparta Sycewice. Z tego obiektu będą mogli oczywiście korzystać przede wszystkim piłkarze Sparty, również inni, którzy będą tam przyjeżdżali.

Szatnia jest podzielona na dwie strefy, tak aby korzystać z niej mogli gospodarze i goście. Dodatkowo na dachu budynku zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. Inwestycje realizowała firma ATP Budownictwo. W sumie na całą modernizacje stadionu wydano do tej pory około 4,5 miliona złotych. W niedługim czasie odbędzie się oficjalne przekazanie obiektu klubowi sportowemu działającemu w Sycewicach. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.