K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Darmowy przegląd

0

Jeszcze do końca marca można skorzystać z bezpłatnego badania stanu technicznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Słupsku. Na przegląd nie trzeba się wcześniej umawiać.

W Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów przy ulicy Mierosławskiego w Słupsku jeszcze do końca marca można skorzystać z bezpłatnego badania stanu technicznego pojazdów. Podczas przeglądu sprawdzane będą między innymi wszystkie elementy podwozia i zawieszenia, które szczególnie narażone były na zużycie podczas zimy.

– Jeszcze przez kilka dni, bo do końca marca, zapraszamy wszystkich do naszej stacji kontroli pojazdów przy WORD-zie, przy ulicy Mierosławskiego, gdzie można sprawdzić stan techniczny pojazdu po zimie. Zupełnie bezpłatnie diagnosta sprawdzi te najbardziej istotne elementy odpowiedzialne za bezpieczeństwo jazdy, czyli przede wszystkim hamulce, zawieszenie, podwozie, ustawienie świateł i wszystko inne, co uzna za stosowne albo co państwo zgłosicie, że chcielibyście w swoim samochodzie sprawdzić – mówi Piotr Tomaszewski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Słupsku. – Jest to już druga edycja tej bezpłatnej akcji i chcę powiedzieć, że zainteresowanie przerasta czasami nasze oczekiwania, bo codziennie ze swoimi samochodami odwiedza nas od kilku do kilkunastu kierowców. Tak naprawdę udaje się ujawnić dużo drobnych usterek. Zdarza się nawet tak, że potem ci kierowcy przyjeżdżają i mówią, że pewne drobne usterki już usunęli, natomiast niektóre z nich, np. niewłaściwe ustawienie świateł, korygujemy u nas na miejscu.

Darmowe badania techniczne nie będą zastępowały corocznego przeglądu technicznego pojazdu. Na kontrolę stanu samochodu zgłosić się można w godzinach pracy Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów, tj. od godziny 8 do 18. Na ten przegląd nie trzeba się wcześniej umawiać. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.