K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jak wybrać szkołę średnią

0

Dziś, 29 marca, w II Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Mickiewicza w Słupsku odbyła się I Uczniowska Konferencja zatytułowana „Jak dobrze wybrać szkołę średnią?”. Konferencję zorganizował Samorząd Uczniowski, a jej adresatami byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych Słupska oraz powiatu.

Dzisiejsza I Uczniowska Konferencja zatytułowana „Jak dobrze wybrać szkołę średnią?” w II Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Mickiewicza w Słupsku zgromadziła kilkudziesięciu uczniów z klas ósmych szkół podstawowych. Młodzież przywitali organizatorzy – dyrektor szkoły Mariusz Domański oraz przedstawiciele samorządu uczniowskiego. Podczas spotkania przedstawiono pełną ofertę edukacyjną szkoły, zaprezentowano profile pięciu klas pierwszych, które szkoła planuje otworzyć w roku szkolnym 2022/2023. Ósmoklasiści mogą wybierać spośród klas o profilu politechnicznym, medycznym, językowo-społecznym, biomedycznym i biznesowym.

Na pomysł tej konferencji wpadła nasza młodzież i zaraz szczegółowo opowie skąd wziął się taki pomysł konferencji i czego ona dotyczyła – informuje Marta Chróścicka-Wnętrzak, pedagog szkolny w II Liceum Ogólnokształcącym w Słupsku. – Dzieciaki były wspierane przez wychowawcę, ale w gruncie rzeczy robiły to same.

Dziękujemy serdecznie za tłumne przybycie – mówi Sylwia Milczarek, wychowawczyni klasy I C II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. – Frekwencja nam dopisała. Młodzież się spisała. Pokazała się z jak najlepszej strony, czyli takimi jakimi są. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

Przygotowano też część artystyczną, składającą się m.in. z układu tanecznego. Duże wrażanie na ósmoklasistach zrobił występ szkolnego chóru „Fantazja”, który wykonał utwór znany z filmu „Dirty Dancing”. Chórzystów tradycyjnie przygotowała dyrygent Lilliana Zdolińska.
Konferencja została przygotowana w sposób atrakcyjny i pełny humoru. Zaprezentowano film przedstawiający nauczycieli oraz pokazujący uroczystości cyklicznie obchodzone w szkole. Mówiono m.in. o zagranicznych wyjazdach, w których uczestniczyli uczniowie w ramach programu Erasmus. Podkreślono, że w II LO panuje świetna atmosfera, a nauczyciele podchodzą w sposób wyrozumiały do swoich uczniów. Ósmoklasistów najbardziej rozbawiła wizyta „Pytii z Micka”, która każdemu przepowiadała do jakiej klasy trafi. Na końcu licealiści odpowiadali na zadane im pytania.

Razem z klasą wpadliśmy na ten pomysł, bo wiemy, że i nam rok temu było trudno zadecydować, jaką szkołę średnią wybrać – mówi Paulina Iwanowicz, uczennica klasy I C II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku. – Po wielu próbach i dopracowywaniu tego scenariusza udało nam się tę konferencję zorganizować. Przedstawialiśmy jakie są szkoły średnie w Słupsku, mówiliśmy o maturach i edukacyjnej wartości dodanej.
Po zakończonym wydarzeniu ósmoklasiści otrzymali ulotkę z ofertą szkoły oraz mieli możliwość zwiedzenia budynku. Szczegółowe informacje na temat oferty edukacyjnej II Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku znajdują się na stronie internetowej szkoły (lo2.slupsk.pl). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.