K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rusza sezon rowerowy

0

W piątek, 1 kwietnia, rusza drugi sezon Słupskiego Roweru Miejskiego. Mieszkańcy Słupska ponownie będą mieli do dyspozycji 100 rowerów rozlokowanych w 20 stacjach na terenie całego miasta. Z rowerów będzie można korzystać do 31 października.

Drugi sezon Słupskiego Roweru Miejskiego rozpocznie się już w najbliższy piątek, 1 kwietnia. Doskonale znane słupszczanom żółte rowery ponownie pojawią się w przestrzeni miejskiej. Mieszkańcy Słupska będą mieli do dyspozycji 100 rowerów rozlokowanych w 20 stacjach na terenie całego miasta. Na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydenta miasta, Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej zaprezentowano statystyki podsumowujące ubiegłoroczny sezon. Wynika z nich, że rower miejski cieszył się sporą popularnością.

W pierwszym sezonie funkcjonowania naszego roweru miejskiego mieliśmy prawie 7 tysięcy wypożyczeń – informuje Piotr Kowalski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – Średnia dzienna wypożyczeń to było około 40, a łącznie przejechaliśmy 253.520 minut, co daje ponad 4 tysiące godzin. Średnio mieszkańcy Słupska jeździli około 40 minut, a przejechany dystans to jest prawie 7 tysięcy kilometrów. Prawie 2 tysiące osób wypożyczało rowery. Łącznie spaliły one prawie 2 miliony kalorii
Koszty wypożyczenia roweru miejskiego się nie zmieniły i wynoszą 1,50 zł za każde 30 minut rozpoczętej jazdy. System wynajmu został skonstruowany tak, że po trzeciej godzinie użytkowania, kiedy suma opłat wynosi 9 zł, kolejne należności nie są już naliczane. Oznacza to, że za tę stawkę możemy korzystać z roweru przez pełne 24 godziny. Można także wykupić abonament miesięczny w cenie 49 złotych, trzymiesięczny za 99 złotych lub sezonowy za 199 złotych. Opłaty oraz samo wypożyczenie jest możliwe za pomocą aplikacji mobilnej.

Jesienią pojawiły się w mieście hulajnogi, które stanowią pewna konkurencję dla roweru miejskiego, ale o to też chodzi, żeby coraz więcej tych ekologicznych form transportu mieszkańcy Słupska mieli do dyspozycji i mogli z nich korzystać – zaznacza Piotr Kowalski. Rowerem czy hulajnogą można bez problemu przemieścić się z jednego końca miasta na drugi i w dobie rosnących cen paliw atrakcyjna oferta. Gorąco zachęcam do korzystania z roweru miejskiego również w tym sezonie.
Usługa Słupskiego Roweru Miejskiego (SRM) realizowana jest na podstawie dwuletniej umowy ze spółką GeoVelo wartej ponad pół miliona złotych. Tegoroczny sezon Słupskiego Roweru Miejskiego zakończy się 31 października. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.