K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Targi pracy

0

Dzisiaj w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbyły się targi pracy. Uczniowie mogli poznać oferty zatrudnienia u ponad dwudziestu pracodawców z miasta i regionu.

Uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku zapoznać się dzisiaj mogli z ofertami zatrudnienia u 22 pracodawców z regionu słupskiego. Na przygotowanych w tym celu targach pracy swoje stanowiska rozłożyły największe przedsiębiorstwa w regionie. Takie wydarzenia w Mechaniku organizowane są już od kilku lat.

– Stwierdziliśmy, że musimy pokazać naszym uczniom – bo to jest dla naszych uczniów, ale i dla absolwentów – że jest bardzo dużo ofert pracy, że są ciekawe firmy, które oferują rozwój, dobre zarobki, że mogą uczyć się i również pracować. Stąd ten pomysł, bo jest to dla absolwentów, dla uczniów naszej szkoły, ale innych, którzy przychodzą ze Słupska na nasze targi, bo wiedzą, że są one już cykliczne – mówi Barbara Zakrzewska, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

– Są wszystkie wiodące firmy z naszego rejonu, tak więc myślę, że nasi uczniowie, uczniowie klas czwartych technikum i trzecich klas branżowych na pewno znajdą tutaj oferty dla siebie – mówi Justyna Surmacz z biuro karier w „Mechaniku”. – Na niektórych stoiskach są dzisiaj nasi absolwenci, którzy podjęli pracę po zakończeniu nauki w naszej szkole, tak więc chyba to jest naszą najlepszą reklamą.

Wystawcy z chęcią odpowiadali na pytania zainteresowanych. Jako że targi te są szansą na znalezienie wykształconych pracowników, firmy prześcigały się w sposobach przyciągnięcia uwagi odwiedzających i wyróżnienie swojego stanowiska. Jedną z nietypowych i budzących zainteresowanie atrakcji był pies służby celnej.

– Reprezentujemy tutaj Izbę Administracji Skarbowej w Gdańsku. Oferujemy pracę zarówno dla pracowników cywilnych, jak i funkcjonariuszy służby celno-skarbowej. Jeżeli chodzi o pracowników cywilnych i funkcjonariuszy, u nas, żeby zacząć aplikować na podstawowe stanowiska, wystarczy wykształcenie średnie, więc absolwenci kończący tutaj u was szkołę już jak najbardziej są kandydatami, których oczekiwalibyśmy w naszych szeregach – mówi Karolina Gołąb z Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Jak przekonywali uczestnicy wydarzenia, targi pracy ułatwiają uczniom wybór ścieżki kariery po ukończeniu szkoły.

Jestem uczniem kierunku elektromechanik i jak na razie najbardziej Scania mnie interesuje z tych wszystkich zawodów, jakaś naprawa autobusów, tego typu rzeczy – mówi Łukasz, uczeń 3 klasy. Na pewno mogę w jakiś sposób to polecić, żeby udać się do firmy, do Scanii, jeśli ktoś jest tym, zainteresowany – samą naprawą, a może byciem kierowcą.

Targi pracy w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku nie są jedyną akcją prowadzoną w tej placówce, przypomnimy że w ubiegłym tygodniu odbyły się targi edukacyjne. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.