K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Friend or foe?

0

Dzisiaj w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku odbyła się IV Debata Międzyszkolna w Języku Angielskim. Uczestnicy debatowali na temat social mediów i tego czy są przyjacielem czy wrogiem.

Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku od kilku lat organizuje Debatę Międzyszkolną w Języku Angielskim. W tegorocznej edycji wzięli udział przedstawiciele czterech szkół ponadpodstawowych w Słupsku. Uczestnicy debaty oceniani byli przez jury, które zwracało szczególną uwagę między innymi na poprawność językową, używane argumenty oraz to, czy wszyscy zawodnicy z drużyny wypowiadali się w równym stopniu.

– Tematem tegorocznej debaty jest „Social media – friend or foe?”, czyli „Media społecznościowe – przyjaciel czy wróg?” – mówi Magdalena Pacholska, nauczycielka języka angielskiego w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. – Wybierając ten temat z koleżanką, nie wiedziałyśmy, że będzie on tak aktualny, że media społecznościowe będą tak ważną w dzisiejszych wydarzeniach odgrywały rolę. Jeżeli chodzi o zaproszone szkoły, to są to szkoły z naszego miasta, szkoły technikum.

– W ogóle zaproszenie było wysłane do całego powiatu, całego województwa, natomiast przyjęły je trzy szkoły technikalne ze Słupska – Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Zespół Szkół Agrotechnicznych – mówi Justyna Lupa z Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

W debacie wykorzystano element zaczerpnięty z debat oksfordzkich, to znaczy ad vocem. Każda drużyna podczas trwania debaty mogła tylko raz wykorzystać ad vocem, by w czasie minuty odnieść się do argumentów drużyny przeciwnej. Wykorzystanie wtrąceń również podlegało ocenie jury.

– Pytanie numer 4: Jak myślisz, jak różny od naszego byłby świat bez mediów społecznościowych? Czy w ogólne można wyobrazić sobie taki świat?

– Uważam że świat bez mediów społecznościowych byłby okropny, ponieważ ludzie przyzwyczaili się do życia w internecie, nie mogliby porozumiewać się bez nich.

– Bez mediów społecznościowych ludzie musieliby polegać tylko i wyłącznie na starszych formach komunikacji, co mogłoby pomóc w tym, aby ludzie nie myśleli tylko o sobie.

Jak podkreślają nauczyciele, znajomość języka angielskiego wśród uczniów szkół średnich z roku na rok zaskakuje ich coraz wyższym poziomem. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.