K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W środek tarczy

0

Na strzelnicy Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” przy ulicy Zamiejskiej w Słupsku odbyły się XIX zawody o Puchar Prezydenta Słupska. Swoje celne oko sprawdziło ponad 60 zawodników z całego Pomorza.

Były to trzecie zawody strzeleckie z dziesięciu zaplanowanych w tym roku. Uczestniczyli w nich strzelcy posiadający licencję sportową. Rywalizowali w ośmiu konkurencjach, natomiast amatorzy rywalizowali w dwóch – karabin sportowy leżąc i karabin pneumatyczny.

Strzelectwo cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem – mówi Zygmunt Podgórniak, wiceprezes Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”. – Jest duża liczba chętnych, żeby zostać członkami naszego klubu, ale jest też bardzo dużo osób zainteresowanych nauką strzelania. Przychodzą chętni w różnym wieku. I młodzież, i dorośli, ale też są chętni w bardzo już zaawansowanym wieku. W związku z tą sytuacją, która jest w Europie i na świecie zainteresowanie strzelectwem rośnie. Zwłaszcza, że dostęp do amunicji w sklepach jest żaden, a kluby taką amunicja dysponują. Dzięki temu mogą prowadzić trening strzelecki u nas w klubie.

Doskonałą celnością w zawodach wykazali się przedstawiciele Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski”, którzy zajęli w siedmiu konkurencjach pierwsze miejsca. W karabinie sportowym 20 strzałów leżąc Krzysztof Ruczaj wystrzelał 182 pkt, trzeci był Wojciech Świrydo. Strzelec ten wygrał również konkurencję karabin pneumatyczny 40 strzałów, uzyskując 373 pkt, a trzeci w tej konkurencji był Maciej Karaś. W konkurencji pistoletu centralnego zapłonu oraz rewolweru nie miał sobie równych Andrzej Połeć, który uzyskał w pierwszej konkurencji 182 pkt, a w drugiej 185 pkt. Na miejscu drugim i trzecim uplasowali się gdańszczanie Jan Więcławski i Mariusz Rutowicz. Do słupszczan należała konkurencja pistolet pneumatyczny. Tu z wynikiem 360 pkt wygrał Mateusz Bartosik, drugi był i 342 pkt wystrzelał Krzysztof Szrajda. Konkurencja pistolet sportowy należała do zawodników Trójmiasta. Pierwszy był Jan Więcławski drugi Marek Krotowicz, a trzeci Tomasz Polak. Pojedynek strzelecki (Shoot-Off) wygrał zawodnik Amatora Wrocław Ireneusz Drożdż, który uzyskał 100 pkt, drugi z wynikiem 99 pkt. był Marek Wityk (Formoza Kuleszewo), a trzeci Krzysztof Ruczaj (KS „Gryf Słupski”). W finale australijskim kolejność była następująca: Krzysztof Bączek, Mateusz Wolff i Kamil Koryzna.

W rywalizacji dzieci w karabinie sportowym 10 strzałów leżąc triumfowała Diana Głowacka (Neptun Kosakowo). Rywalizację karabin pneumatyczny wygrała słupszczanka Patrycja Grabowska, która w czterech seriach uzyskała wynik 367 pkt.

Kolejne zawody odbędą się 2 kwietnia, a ich początek zaplanowano na godzinę 9. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.