K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kiermasz dobroczynny

0

W miniony weekend w Słupsku na ulicy Nowobramskiej odbył się kiermasz dobroczynny dla dzieci z Ukrainy. Na stoiskach sprzedawano m.in. dania kuchni ukraińskiej. Dochód z jarmarku przekazany zostanie na wsparcie ukraińskich dzieci.

Weekendowy jarmark na ulicy Nowobramskiej w Słupsku był m.in. okazją do degustacji dań kuchni ukraińskiej. Spróbować można było barszczu ukraińskiego, bigosu oraz ciast i wypieków. Pomimo niesprzyjającej pogody przybyło sporo mieszkańców Słupska i okolic. Wolontariusze zbierali do puszek pieniądze, które przekazane zostaną na wsparcie ukraińskich dzieci. Podczas kiermaszu prowadzona była także zbiórka ubrań, pościeli oraz obuwia dla dzieci i młodzieży uciekających przed wojną. Dzisiaj odbyło się oficjalne liczenie całej zebranej kwoty.

– Wolontariuszki upiekły ciasta, gotowały bigos, była zupa. Wszystkie te produkty, które udało nam się zdobyć, sprzedawaliśmy – mówi Urszula Markowska z Fundacji Lokalsi. – Uzyskany dochód z wczorajszej zbiórki to 11.734 złote i 47 groszy. I tu wielkie podziękowania dla wszystkich mieszkańców Słupska i okolic, którzy wzięli w tym udział i postanowili nas wesprzeć. Zebraliśmy bardzo dużo odzieży, butów, chemii, plecaków, czyli to, o co prosiliśmy, szczególnie dla młodych ludzi z Ukrainy. Wszystkie te rzeczy trafiły na ulicę Szarych Szeregów, czyli do punktu, gdzie wydawana jest odzież.

Po sukcesie dobroczynnego kiermaszu organizatorzy myślą nad kolejnymi działaniami i zbiórkami, które mają pomóc najbardziej poszkodowanym osobom z Ukrainy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.