K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolorowe autobusy

0

W związku z decyzją o zakupie autobusów elektrycznych w Słupsku przedstawiciele samorządu chcą poznać opinie mieszkańców o wyglądzie nowych pojazdów. Na fanpage’u miasta Słupska osoby zainteresowane mogą wyrazić swoje zdanie na temat trzech zaproponowanych wizualizacji.

W związku z planowanym zakupem 6 nowych autobusów elektrycznych dla miejskiego przewoźnika władze Słupska chcą poznać opinie mieszkańców na temat wyglądu i barw nowych pojazdów. Miasto zaproponowało 3 koncepcje kolorystyczne: czerwoną, niebieską oraz żółtą.

– To jest ten moment, kiedy możemy wspólnie zdecydować, czy warto zmieniać kolor, czy też nie. Kierownictwo urzędu jeszcze nie zdecydowało, czy chcą, aby nowe autobusy były utrzymane w obecnej kolorystyce, czyli niebiesko-żółtej, czy też może warto by pomyśleć o tym, żeby były to inne kolory – mówi Monika Rapacewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Dlatego wpadliśmy na pomysł, że mieszkańcy, którzy chcieliby wypowiedzieć się w tym temacie, mogą do połowy kwietnia, wchodząc na stronę Fb miasta Słupska, lajkować zdjęcia, które im się najbardziej podobają. I w ten sposób wyrazić swoją opinię. Nie jest to, można powiedzieć, opinia wiążąca. Chcemy tylko zobaczyć, jakie są tendencje, w jakim kierunku ludzie zmierzają. Z dotychczasowych lajków, które się pojawiły, widzimy, że przeważają dwa kierunku – albo ludzie oczekują, że będzie to autobus czerwono-bordowy, albo że pozostaniemy przy obecnej kolorystyce. Dla miasta nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi kosztami, ponieważ kiedy autobus jest produkowany, i tak musi być pomalowany na jakiś kolor, a to na jaki, dla wykonawcy nie ma znaczenia. Do połowy kwietnia mieszkańcy mogą wyrażać swoje zdanie.

Dyskusja nad nową szatą graficzną autobusów trwa dalej online. Przypomnijmy, że nowa infrastruktura oraz same autobusy elektryczne mają pojawić się w Słupsku w przyszłym roku. Wykonawcą pojazdów będzie firma Scania. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.