K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Alejka po remoncie

0

Zakończyły się główne prace przy przebudowie alejki na starym cmentarzu w Słupsku. Wyremontowany został odcinek od lapidarium do górnego wejścia na cmentarz od strony ulicy Hołdu Pruskiego. Koszt remontu wyniósł około 200 tysięcy złotych.

Na starym cmentarzu w Słupsku wykonano pierwszy etap remontu alejki. Stara i zniszczona nawierzchnia z płyt ażurowych zastąpiona została betonowymi kostkami. Remont alejki na odcinku od lapidarium do górnego wejścia na cmentarz przyczyni się do poprawy komfortu osób odwiedzających groby. W czasie deszczu stara nawierzchnia szybko stawała się zabłocona, co znacząco utrudniało poruszanie się po niej. Szczególnie odczuwalne było to w okresie Wszystkich Świętych.

– W tej chwili zakończyliśmy pierwszy etap, czyli prace, które zaplanowaliśmy na ten rok – około 130 metrów alejki, która pierwotnie była z płyt typu jomb, płyt ażurowych, niewygodnych do chodzenia. Została ona wymieniona na nawierzchnię z kostki betonowej, obrzeżonej kostką kamienną z magazynu ZIM, a więc wykorzystujemy tutaj materiały, które pozyskujemy z rozbiórek i przebudów innych dróg w mieście – informuje zastępca dyrektora Zarządu Infrastruktury Miejskiej Tomasz Orłowski. – W tej chwili rozpoczynamy drugi etap, częściowo sfinansowany w tym roku, częściowo w przyszłym, czyli dalsze 100 metrów już bezpośrednio do bramki cmentarza. Tak więc rozszerzamy nieco plany remontowe, które mieliśmy pierwotnie. Te prace właśnie się rozpoczynają i będą kontynuowane. Pierwszy etap to około 240 tysięcy złotych netto, drugi etap będzie odpowiednio tańszy o około 1/3, ponieważ jest to krótszy odcinek. Planujemy, ze w tych właśnie kwotach to zadanie się zamknie. To nie jest inwestycja, to jest zadanie remontowe.

Środki finansowe na zadania remontowe pochodzą ze środków budżetu miasta, zarezerwowanych na utrzymanie słupskich nekropolii. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.