K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bez straty seta

0

W Słupsku odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii młodziczek. Siedem zespołów walczyło o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Sportowych. Zwycięzcą turnieju została drużyna Gdyńskiej Akademii Siatkówki.

Na trzech boiskach w hali Zespołu Szkół Sportowych rywalizację rozpoczęło siedem zespołów młodziczek, a wśród nich Stocznia Darłowo, Wieżyca Stężyca, Gdyńska Akademia Siatkówki, Piast Kobylnica, Trefl Sopot oraz dwa zespoły gospodarzy, TPS Energa Czarni Słupsk. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” dwa sety do 21 zdobytych punktów, bez względu na wynik. Dla trenerów turniej był etapem przygotowań do kolejnego sezonu.

Okres miesiąca marca, kwietnia i maja poświęcamy na rozegranie turniejów – informuje Marek Majewski, trener TPS Energa Czarni Słupsk. – W związku z tym, że liga się skończyła, a my nie możemy zostać bez gry, organizujemy sobie turnieje w różnych kategoriach. Dzisiaj rozgrywamy turniej u nas, w kwietniu ma być w Kobylnicy, a do końca roku postaramy się rozegrać tak, żeby nam wyszło parę spotkań na zawodniczkę. Faworyta turnieju można widzieć w drużynie gdańskiej, ale wszystko weryfikuje boisko. Pozostałe drużyny były w czołówce ligi młodziczek, więc nie jest to słabo obsadzony turniej.

Największą niespodzianką turnieju była porażka pierwszego zespołu gospodarzy, który przegrał z drużyną Stocznia Darłowo 0:2 w setach do 20 i 14. W kolejnych spotkaniach było już znacznie lepiej. Podopieczne Marka Majewskiego wygrały jeszcze dwa mecze i w dwóch odnotowały remis, wygrały z Treflem Sopot 21:18 i 21:11 oraz drugim zespołem Czarnych prowadzonym przez Marka Ledemana 21:8 i 21:4. Natomiast w spotkaniu z Wieżycą pierwszego seta wygrały 21:9, a w drugim uległy 11:21. Podzieliły się punktami również z Piastem Kobylnica, a w setach było 21:15 i 17:21. Warto tu nadmienić, że od kilkunastu dni w drużynie słupskich siatkarek trenuje zawodniczka z Ukrainy Ivanka Myronenko, która przyjechała do Polski 24 lutego.

Uciekła przed działaniami wojennymi na Ukrainie – mówi trener Marek Majewski. – Jest to bardzo fajna zawodniczka, która nas wydatnie wzmocni. Wcześniej ćwiczyła siatkówkę w sportowej szkole w Łucku. Dla nas jest to bardzo duże wzmocnienie, a ona też wydaje się być zadowolona. Postaramy się, żeby szybko wkomponowała się w zespół.

Bezkonkurencyjnym zespołem turnieju okazała się drużyna Gdyńskiej Akademii Siatkówki, która wygrała wszystkie swoje mecze, zdobywając komplet 12 pkt. Na miejscu drugim uplasował się Trefl Sopot z 8 punktami i stosunkiem setów 8:4. Miejsce trzecie zajęła Wieżyca Stężyca, która zgromadziła 7 pkt (w setach 7:5). Tuż za podium znalazł się pierwszy zespół gospodarzy TPS Czarni, który zdobył 6 pkt (w setach 6:6). Kolejne miejsca zajęły Stocznia Darłowo, Piast Kobylnica i TPS Czarni II. Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary, a najlepsze zawodniczki każdej drużyny statuetki. W zespole Czarnych taką nagrodę otrzymała Ivanka Myronenko. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.