K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekrutacja do Budowlanki

0

Zbliża się czas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Już dziś uczniów klas ósmych szkół podstawowych swoją ofertą zachęca Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Królowej Jadwigi w Słupsku. Szkoła oferuje pięć nowoczesnych kierunków kształcenia w technikum i trzy w szkole branżowej.

Kończący się powoli rok szkolny jest dobrą okazją do rozpoczęcia działań promujących ofertę edukacyjną szkół. Uczniowie z klas ósmych mogą wziąć pod uwagę kontynuowanie nauki w Zespole Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego przy ulicy Królowej Jadwigi w Słupsku. Szkoła oferuje pięć nowoczesnych kierunków kształcenia w technikum i trzy w szkole branżowej. Placówka kształci w zawodach bardzo poszukiwanych na krajowym i zagranicznym rynku pracy, w tym w zawodach budowlanych.

W naszej szkole uczymy uczniów technikum na kierunku technik budownictwa, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik usług fryzjerskich oraz technik renowacji elementów architektury. To nasze podstawowe kierunki, do których bardzo gorąco zachęcamy uczniów. Pozwalają one aktywnie uczyć się przez pięć lat. W tym czasie uczniowie podchodzą do egzaminów zawodowych, a w piątej klasie technikum do egzaminu maturalnego – mówi Kamil Kurdej, nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZSBiKU w Słupsku.
Uczniowie szkoły nabywają wielu umiejętności, uczą się m.in., jak sporządzać dokumentację budowlaną czy projekty różnych instalacji. Obecny rynek pracy potrzebuje dobrych i solidnych pracowników, a przede wszystkim wykwalifikowanych fachowców. Według dyrekcji do szkoły zgłasza się wielu pracodawców, którzy chcieliby zatrudnić uczniów kończących szkołę branżową oraz technikum. Jak zgodnie przyznają uczniowie, wybór Budowlanki był dobrą decyzją.

Jestem uczennicą klasy IV technikum o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Na moim kierunku tak naprawdę zaczynamy od podstaw, od tego, czym jest energia, z czego możemy ją pobierać, po tworzenie różnych instalacji i montowanie ich na zajęciach praktycznych. W przyszłości moim małym marzeniem jest montowanie paneli na waszych dachach – mówi Weronika Szyszko.
Jestem uczniem klasy III technikum o profilu technik budownictwa. Uczymy się między innymi tego, jak wykonywać roboty budowlane od podstaw do samego końca – mówi Michał Kluska, uczeń klasy III A. Chciałbym w przyszłości zostać kierownikiem budowy i zarabiać 20 tysięcy. Miesięcznie.
Jestem uczennicą klasy III technikum o profilu technik usług fryzjerskich. Moim ulubionym przedmiotem jest pracownia, gdzie robimy różne fryzury, uczymy się farbować, strzyc – mówi Martyna Kania z III D. Jest to bardzo kreatywny przedmiot i myślę, że każdemu z państwa mógłby się spodobać. Na pewno bardzo rozwija i daje różne możliwości w przyszłości.
Uczniowie szkoły biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, w której zajmują wysokie miejsca. W tym roku uczeń Branżowej Szkoły Zawodowej, uczący się na kierunku monter suchej zabudowy, zajął 3. miejsce w prestiżowym konkursie „Złota Kielnia”. Corocznie odbywają się pikniki pod nazwą „Sport buduje”, do których szkoła zaprasza uczniów z klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych.
Jestem uczniem III klasy Technikum o profilu technik budownictwa. Moim ulubionym przedmiotem jest kosztorysowanie. Kosztorys jest nieodłącznym elementem każdego projektu budowlanego – mówi Tymoteusz Płatkowski z III A.

Jestem uczennicą klasy III D technikum o profilu technik usług fryzjerskich. W tej szkole panuje fajna atmosfera, nauczyciele są pomocni, życzliwi, dobrzy – mówi Klaudia Kowalik. Wybierając tę szkołę, wahałam się, ale wydaje mi się, że dokonałam dobrego wyboru. Nasza szkoła jest mała, ale widać, że jesteśmy jedną wielką rodziną.
Szczegółowe informacje o ofercie edukacyjnej Zespołu Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego w Słupsku dostępne są na stronie internetowej szkoły (www.ckziu.slupsk.pl). (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.