K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wieloryb Fiutin i Alicja

0

W najbliższą środę i piątek, 6 i 8 kwietnia, o godzinie 19 w Ośrodku Teatralnym Rondo odbędą się dwa wydarzenia. Pierwszy z nich to koncert Projektu Bukartyk/AJAGORE zatytułowany „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania”, a drugi to „Alicja w świecie nonsensu”, sztuka przygotowana przez Wiesława Dawidczyka.

Na najbliższe dni Ośrodek Teatralny Rondo zaplanował ciekawe wydarzenia kulturalne. Już jutro odbędzie się koncert Projektu Bukartyk/AJAGORE zatytułowany „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania”. Słupska publiczność będzie miała okazję spotkać się z wyjątkowymi artystami polskiej sceny muzycznej. Wystąpią Piotr Bukartyk, charakterystyczny wokalista, kompozytor, autor ponad 400 piosenek, a nade wszystko wnikliwy obserwator rzeczywistości. Wokaliście towarzyszyć będą instrumentaliści grupy AJAGORE, nie dający się zamknąć w żadne stylistyczne ramy. Bilety są jeszcze dostępne w kasie teatru.

Na pewno możemy spodziewać się trafnych, fajnych tekstów opisujących rzeczywistość autorstwa Piotra Bukartyka – zapowiada Krzysztof Przygoda z Słupskiego Ośrodka Kultury. – To tekściarz. Muzyk, ale też współpracownik radia Nowy Świat. Wystąpi wraz z muzykami AJAGORE, którzy towarzyszą na scenie między innymi Grażynie Łobaszewskiej. Można się domyślić, że koncert będzie poruszał wątki ostatnich wydarzeń. Piotr Bukartyk obserwuje to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą i w typowy dla siebie sposób komentuje tę smutną rzeczywistość. Myślę jednak, że wywoła trochę uśmiechu na twarzy widzów.
Inną interesującą propozycją będzie premiera spektaklu „Alicja w świecie nonsensu”. Przedstawienie jest inspirowane powieścią angielskiego pisarza Lewisa Carrolla „Alicja w krainie czarów”. Ta metaforyczno-sceniczna forma podejmuje główny temat dzieła literackiego, czyli dojrzewania do rozumienia absurdalności świata, w którym żyjemy. Sztuka powstała pod okiem reżysera, Wiesława Dawidczyka. Łącznie na deskach teatru pojawi się 15 aktorów.

Spektakl luźno oparty na powieści Lewisa Carrola został przygotowany przez siły zespolone, czyli trzy grupy teatralne prowadzone przez Wiesława Dawidczyka – informuje Krzysztof Przygoda. – To Poczekalnia Snów, Grupa Warsztatowa Nowa oraz Teatr Dojrzały, czyli jest to połączenie sił młodzieży pracującej w Rondzie z seniorami. Spektakl nie jest biletowany. Zapraszamy wszystkich chętnych. Wejściówki rozdajemy po wpłaceniu datku do puszki na rzecz Ukrainy. Wszystkie datki zostaną przekazane Polskiej Akcji Humanitarnej.
Koncert Projektu Bukartyk/AJAGORE zatytułowany „Wieloryb Fiutin i inne opowiadania” rozpocznie się w środę, a spektakl „Alicja w świecie nonsensu” będzie można zobaczyć w piątek, 8 kwietnia. Oba wydarzenia rozpoczną się o godzinie 19. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.