K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jarmark wielkanocny

0

Już w niedzielę, 10 kwietnia, rozpocznie się jarmark wielkanocny na ulicy Nowobramskiej w Słupsku. Lokalne produkty i rękodzieła zakupić będzie można w godzinach od 11 do 17. Jarmark potrwa do piątku.

Od niedzieli do piątku trwać będzie jarmark wielkanocny na ulicy Nowobramskiej. Podczas pierwszego dnia tegorocznej edycji wydarzenia w Słupsku zagoszczą wystawcy z Pomorskiego Stowarzyszenia Producentów Produktów Lokalnych i Rękodzieła „Wigor”, którzy zaoferują swoje wyjątkowe wyroby.

– Są to produkty certyfikowane, regionalne, lokalne, zdrowe – ekożywność, a także rękodzieło, które jest wytwarzane przez rękodzielników stowarzyszonych w „Wigorze”. Myślę więc, że – po pierwsze – będzie różnorodnie, a po drugie – będzie bardzo wysoka jakość oferowanych produktów. Dlatego zapraszamy już w niedzielę, a potem od poniedziałku do piątku. Na ulicy Nowobramskiej pojawią się lokalni producenci i rękodzielnicy. Będą miody, wędlina, ozdoby świąteczne i po raz pierwszy gospodarstwo organiczne. Mam nadzieję, że tym zakupom będzie towarzyszyło słońce i że wszyscy państwo skorzystacie, bo jednak zawsze to coś innego, niż to, co można kupić w tzw. sieciówkach – mówi Dagna Mikołajczak-Maśnicka z Urzędu Miejskiego w Słupsku.

Przedstawiciele stowarzyszenia „Wigor” będą prezentować swoje stoiska przede wszystkim w niedzielę, natomiast w następne dni pojawiać się będą zamiennie. Tak więc warto przychodzić codziennie, aby w ciągu tygodnia trafić na wybranego producenta.

Jarmark funkcjonować ma codziennie od 10 do 15 kwietnia w godzinach od 11 do 17, jednak jak podkreślają organizatorzy, jest to zależne od frekwencji klientów oraz warunków pogodowych. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.