K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Młode talenty futbolu

0

W hali sportowej Szkoły Podstawowej w Kobylnicy odbył się Wiosenny Halowy Turniej Piłki Nożnej „ Młode Talenty – Kobylnica 2022”. Zawody były też mistrzostwami szkół podstawowych gminy Kobylnica.

UKS Byki Słupsk w partnerstwie z Powiatem Słupskim i Gminą Kobylnica po raz kolejny były organizatorem Wiosennego Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Młode Talenty – Kobylnica 2022”. W turnieju udział wzięło jedenaście drużyn złożonych z chłopców i dziewczynek rocznika 2010 i młodszych, podzielonych na dwie grupy. W pierwszej grały reprezentacje szkół z gminy Kobylnica, natomiast w drugiej drużyny klubowe z powiatu słupskiego. Grano systemem „każdy z każdym” po 10 minut, w polu 4 zawodników plus bramkarz, zmiany jak w hokeju. Rywalizację wśród szkół podstawowych gminy wygrała reprezentacja szkoły z Kobylnicy. Zwycięzcy pokonali SP Sycewice 4:0, Kwakowo 3:1, Słonowice 2:1 oraz Kończewo 1:0. Zawodnicy z Kobylnicy strzelili 10 bramek tracąc dwie. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa z Sycewic, która wygrała dwa mecze, jeden przegrała i jeden zremisowała. Miejsce trzecie z jednym zwycięstwem, dwoma remisami i jedną porażką zajęło Kończewo. Na miejscu czwartym uplasowały się Słonowice, na piątym Kwakowo. Królem strzelców z 7 golami został Szymon Studziński z SP Kobylnica, miano najlepszego zawodnika przyznano Miłoszowi Pankowi z SP Sycewice, a najlepszym bramkarzem został Wiktor Neumann z SP Kończewo.

Wśród drużyn klubowych powiatu słupskiego do rywalizacji przystąpiły zespoły Orliki Jezierzyce, Byki Słupsk, Żelki Żelkowo, KS Potęgowo, Byki Złotka Słupsk i Orliki Kończewo. W tej rywalizacji za faworyta uchodził zespół Byki Złotka Słupsk. Jednak po dwóch remisach Złotek i skromnym zwycięstwie 1:0 z drużyną Żelki Żelkowo zmalała szansa na zwycięstwo tego zespołu. Również nie był to dzień na wygrywanie spotkań drużyny KS Potęgowo, bo większość meczów zakończyła z bagażem czterech goli.

Najlepszym zespołem klubowym powiatu słupskiego okazała się drużyna Orliki Kończewo, która odniosła cztery zwycięstwa i jeden mecz zremisowała. Strzeliła 16 bramek nie tracąc żadnej. Miejsce drugie zajął faworyt turnieju Byki Złotka Słupsk. Miejsce trzecie przypadło drużynie Byki Słupsk. Kolejne miejsca zajęły zespoły Orlików Jezierzyce, Żelek Żelkowo i KS Potęgowo. Najlepszymi zawodnikami w swoich zespołach byli: Jakub Krumplewski (Orliki Kończewo), Stanisław Jachum (Żelki Żelkowo), Karol Woniktowy (Orliki Jezierzyce), Antoni Muller (KS Potęgowo), Filip Sikora (Byki Złotka Słupsk) i Grzegorz Wyka (Byki Słupsk).

Wszystkie drużyny otrzymały puchary i dyplomy, a każdy zawodnik medal. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.