K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powstają mieszkania

0

Trwa budowa 57 lokali mieszkalnych przy zbiegu ulic Długiej i Płowieckiej. Pierwsze efekty robót przy stawianiu trzech budynków są już widoczne. Zakończenie inwestycji planowane jest na 2023 rok.

Widać pierwsze efekty prac związanych z budową lokali mieszkalnych u zbiegu ulic Długiej i Płowieckiej w Słupsku. Rozpoczęta pod koniec ubiegłego roku inwestycja finalnie ma sprawić, że na tym terenie powstanie 57 mieszkań komunalnych. Najbardziej zaawansowane roboty budowlane prowadzone są przy budynku C znajdującym się po stronie ulicy Jaracza, gdzie wykonawca przygotowuje się do wzniesienia stropu pierwszego piętra.

– Mamy wykonane piwnice, parter, roboty murowe pierwszego piętra i w tej chwili wykonywany jest strop kolejnej kondygnacji. Na budynku drugim, budynku B, prace są zaawansowane w takim stopniu, że wykonawca zbliża się do wykonania poziomu 0 bez stropów, czyli wykonano wykop, fundamenty, roboty związane z murowaniem piwnic, a w tej chwili wykonawca będzie zalewał poziom 0, tak żeby stworzyć podłogę parteru – mówi Tomasz Orłowski, zastępca dyrektora ZIM w Słupsku. – Natomiast najmniej zaawansowane, bo najpóźniej rozpoczęte, są prace na budynku A, czyli tym u zbiegu ulic Płowieckiej i Długiej. Tutaj został wykonany dopiero wykop i rozpoczęły się roboty betoniarskie pod częścią, która będzie podpiwniczona.

Mieszkania zostaną wykończone pod klucz, tak aby nowi lokatorzy jak najszybciej mogli wprowadzić do nowego lokum. Inwestycja budowlana prowadzona jest w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Słupska na lata 2017-2025. Całość inwestycji dofinansowano w 85 procentach z Banku Gospodarstwa Krajowego. Umowa z wykonawcą wskazuje, że prace mają być sfinalizowane pod koniec przyszłego roku. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.