K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe drogi w Kobylnicy

0

W Kobylnicy prowadzonych jest wiele inwestycji drogowych. W ostatnim czasie widać duże zmiany na osiedlu Kwiatowym, gdzie między innymi zakończono pierwszy etap przebudowy ulicy Paderewskiego. Zadania infrastrukturalne prowadzone są również na ulicy Wodnej, a w maju ruszy przebudowa ulicy Transportowej.

Poprawa jakości dróg w Kobylnicy była jednym z wyzwań, jakie stanęły przed władzami samorządowymi gminy. Obecnie mieszkańcy i kierowcy muszą liczyć się z wieloma remontami i modernizacjami ulic. W roku bieżącym prowadzone są jedne z największych i najdroższych inwestycji drogowych.

– Rozpoczęliśmy modernizację dwóch ważnych ulic – Sportowej i Wodnej, przy czym ulica Sportowa została już zakończona, a ulica Wodna jest jeszcze w trakcie budowy i do czerwca będą jeszcze na niej utrudnienia. To jest kilometrowy odcinek, tzw. droga zbiorcza mającą połączyć się w przyszłości z obwodnicą Kobylnicy, która będzie realizowana w latach 2024-2026 – informuje wójt gminy Kobylnica Leszek Kuliński. – Obecnie, jeżeli chodzi o projekt obwodnicy, przygotowujemy decyzję środowiskową, która powinna być gotowa do końca miesiąca października. Wtedy przekażemy do Generalnej Dyrekcji i wspólnie z miastem będziemy realizowali zadanie poprzez przebudowę tego odcinka i połączenie się z ringiem miasta Słupska, bo miasto będzie realizowało swoje obejście od ulicy Poznańskiej przez Słoneczną i dalej na Hubalczyków, na Osiedle Akademickie, natomiast my włączymy się na rondzie na ulicy Słonecznej. Z kolei wjazd w Kobylnicy będzie na węźle komunikacyjnym, który jest obecnie wybudowany. I tam powstanie rondo, z którego będzie odbicie na wschód i ta droga będzie przebiegała wzdłuż rzeki Słupi.

Kolejnym zadaniem, jakie zostanie wykonane w Kobylnicy, to przebudowa ulicy Transportowej łączącej słupską ulicę Szczecińską z kobylnicką Kolejową. Prace rozpoczną się w maju i potrwają do października. Koszt tej inwestycji wynosi ponad 7 milionów złotych. Cały czas trwają również prace na ulicy Paderewskiego, gdzie w ostatnim czasie zakończono pierwszy etap drogowej inwestycji na odcinku pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Rataja i Krokusową. Sytuacja poprawiła się również na mniejszych ulicach osiedla Kwiatowego. Do użytku oddano wyremontowane ulice Krokusową i Rumiankową oraz ulicę Polną, która również znajduje się w rejonie tego osiedla. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.