K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

50-lecie Ronda

0

W sobotę, 9 kwietnia, o godzinie 19, w Ośrodku Teatralnym Rondo odbędzie się wieczór wspomnień pt. „Franczak”. Jest to inauguracja wydarzeń przygotowanych z okazji 50 rocznicy teatru Rondo i premiery spektaklu „Tu Kolumbowe miałem stanowisko”.

W kwietniu 1972 roku miała miejsce premiera spektaklu „Tu Kolumbowe miałem stanowisko” Teatru Poezji i Dialogu „Rondo”. Był to pierwszy spektakl grupy uczniów szkół średnich, tworzącej później teatr Rondo, nad którym pieczę sprawował Antoni Franczak. Z tego też powodu jutro o godzinie 19 w ośrodku teatralnym przy ulicy Niedziałkowskiego odbędzie się pierwszy wieczór wspomnień pt. „Franczak”. Będzie to inauguracja wydarzeń przygotowanych z okazji 50. rocznicy teatru Rondo.

– Pasjonaci teatru pod przewodnictwem Antoniego Franczaka przygotowywali spektakl „Tu Kolumbowe miałem stanowisko” według Norwida. W najśmielszych marzeniach nie myśleli o tym, że ta ich idea przetrwa tyle lat – mówi Katarzyna Sygitowicz-Sierosławska, wicedyrektorka Słupskiego Ośrodka Kultury. – A teatr Rondo ciągle trwa. Teatr Poezji i Dialogu rozrósł się do interdyscyplinarnego Ośrodka Teatralnego Rondo, gdzie odbywają się koncerty, spektakle, wydarzenia, warsztaty, wiele różnych działań artystycznych i kulturowych. Zatem myślę, że świętowanie tego początku jest bardzo ważne. Świętować będziemy przez cały rok, bo to całe 50 lat. W ciągu tego roku będziemy spotykać się z osobowościami, które jakiś czas spędziły tutaj, na deskach teatru Rondo, w swoich działaniach amatorskich czy zawodowych. I to najbliższe spotkanie, 9 kwietnia o godzinie 19, to spotkanie z Ludomirem Franczakiem i Antonim Franczakiem. Nie mogło być inne to spotkanie, ten pierwszy wieczór, jak właśnie spotkanie z Antonim.

Od dzisiaj w foyer teatru można również podziwiać wystawę plakatów, materiałów archiwalnych oraz fotografii przedstawiających historię oraz ludzi związanych z Rondem. Na sobotnie wydarzenie pozostały jeszcze ostatnie bilety dostępne do nabycia w siedzibie teatru. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.