K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Konsul w ratuszu

0

Kolejna forma pomocy uchodźcom z Ukrainy organizowana jest przez władze Słupska. Od 19 kwietnia w ratuszu dyżurować będzie ukraiński konsul. Pomoże on w załatwieniu spraw urzędowych.

W związku z ciągłym napływem uchodźców z Ukrainy, władze Słupska zapowiedziały, że po raz drugi w słupskim ratuszu zagości ukraiński konsul. Pomoże on obywatelom Ukrainy w między innymi załatwieniu spraw urzędowych czy przedłużeniu terminu ważności dokumentów.

– 19 kwietnia w godzinach od 9 do 17 po raz drugi dyżur będzie pełnił konsul Ukrainy. Poprzednim razem okazało się, że rzeczywiście bardzo dużo osób dzięki temu mogło różnego rodzaju swoje sprawy załatwić, zorganizować, uporządkować. Była to wizyta bardzo przydatna dla osób z Ukrainy, dlatego też powtarzamy drugie takie spotkanie. Przypomnę: 19 kwietnia w ratuszu, w sali 110. Prosimy o upowszechnienie tej informacji. Ona również u nas w języku ukraińskim będzie dostępna na stronie internetowej – mówi wiceprezydent miasta Marta Makuch.

Jak informuje słupski magistrat, podczas ostatniego dyżuru konsula bardzo duża liczba uchodźców skorzystała z możliwości uzyskania porady, wsparcia oraz znalezienia odpowiedzi na nurtujące ich pytania. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.