K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prezentowali swoje mięśnie

0

Na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyły się XXXV Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitnes „SŁUPSK” 2022. Wśród uczestników były panie, które startowały w konkurencji Bikini Fitness oraz Fitness Sylwetkowe.

Słupskie zawody kulturystyczne organizowane przez Bogdana Kaszubę, prezesa Pomorskiego Związku Kulturystyki i Fitness należą do najdłużej odbywających się zawodów w Polsce. W tegorocznych ogólnopolskich zawodach na scenie Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica do rywalizacji przystąpiło 21 osób z różnych zakątków Polski, między innymi z Zabrza, Warszawy, Ustki, Śremu, Gdyni, Bydgoszczy i Lublina. Wśród nich były cztery kobiety. Mimo skromnej liczby uczestników poziom zawodów był bardzo wysoki stwierdził sędzia klasy międzynarodowej Bogdan Kaszuba. Podkreślił też wyjątkowo atrakcyjne prezentacje kobiet, które szykują się już do mistrzostw Polski.

Prezentując na scenie swoje wyrzeźbione sylwetki panie i panowie starali się zaimponować mięśniami pięcioosobowej obsadzie sędziowskiej. W sytuacji dużego problemu ze wskazaniem tego najlepszego, dodatkowe dogrywki wyłaniały zwycięzcę. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki, za harmonijne rzeźby ciała otrzymali puchary i nagrody. W bikini fitness open kobiet pierwsze miejsce zajęła Kamila Piotrowska (Violetta Bydgoszcz), druga była Anna Kucharska (Michael Warszawa). W konkurencji wellness fitness najlepszą sylwetkę zaprezentowała Monika Kupis, drugie miejsce sędziowie przyznali Jagodzie Sobczyk – obydwie Violetta Bydgoszcz. W konkurencji mężczyzn fitness plażowe zwyciężył Tomasz Kieliszek (Michael Warszawa), drugi był Kacper Sadowski z Pomorskiego Stowarzyszenia Trenerów Osobistych w Gdyni. Konkurencję kulturystyka klasyczna wygrał Kamil Dobroczyński, natomiast kulturystykę open wygrał Przemysław Nowak – obaj Michael Warszawa. W konkurencji classic physigue pierwsze miejsce sędziowie przyznali Mateuszowi Młodystachowi (KS Behapowiec Gym), drugi był Paweł Jankowski (Heros Ustka). Konkurencję kulturystyka weteranów open wygrał Sławomir Szafrański (Sandow Śrem), drugi był 72 letni Jan Olejko (Olimp Zabrze).

Dla wielu zawodników i zawodniczek, aby mieć doskonałą sylwetkę, najważniejsze są dieta i wielogodzinne treningi. To daje im radość z późniejszych miejsc w zawodach.

Żeby osiągnąć taką sylwetkę, trzeba trochę czasu – mówi Anna Kucharska. – To nie jest proces z tygodnia na tydzień. Ja pracuję nad swoją sylwetką już drugi sezon.

W poprzednich latach dorobek zawodników Herosa Ustka był znacznie większy. Widocznie trzeba jeszcze popracować nad mięśniami, by te przyciągały wzrok jurorów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.