K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pomaluj mój świat

0

W sobotę, 9 kwietnia, w Emceku przy al. 3 Maja odbył się koncert charytatywny na rzecz Ukrainy zatytułowany „Pomaluj mój świat”. Podczas koncertu wybrzmiały ukraińskie pieśni oraz znane polskie utwory z nurtu poezji śpiewanej.

Koncert „Pomaluj mój świat” był już drugim koncertem charytatywnym przygotowanym w ostatnim czasie, który wyrażał solidarność z narodem ukraińskim. Pierwszy, zatytułowany „Jesteśmy z Wami” odbył się 11 marca w Ośrodku Teatralnym Rondo. Tym razem ukraińskich wokalistów zaproszono do sali koncertowej w Emceku przy alei 3 Maja. Zgromadzoną publiczność przywitała Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury, który był organizatorem wydarzenia. Koncert miał skłonić do niesienia pomocy poszkodowanym oraz do refleksji nad obecną sytuacją narodu ukraińskiego w związku z trwającą od półtora miesiąca agresją wojsk rosyjskich.

Zaprezentują się słupskie wokalistki, a także wokalistki, które uczęszczają u nas na zajęcia, a pochodzą z Ukrainy – zapowiada Aleksandra Cybula z Słupskiego Ośrodka Kultury. – Wiele utworów będzie w języku ukraińskim. Będzie też niespodzianka. Mogę powiedzieć, że jest to pan niespodzianka, więc trzeba zobaczyć koncert. Myślę, że czas pozwolić na występy młodszym. My patrzymy z boku i podziwiamy.
Podziwiać można było muzyczne umiejętności, które prezentowali Jana Akutina, Kristi Eklz, Sofiia Ruda, Dorota Tomaszuk, Szczepan Kosmalski oraz gitarzysta Cezary Chmielowiec. Artyści wykonali ukraińskie pieśni oraz znane polskie utwory z nurtu poezji śpiewanej, takie jak „Czeremcha” autorstwa Janusza Gniatkowskiego.

Przed wejściem na koncert odbyła się zbiórka pieniędzy do puszek Polskiej Akcji Humanitarnej. Zebrane datki zostaną przekazane na rzecz walczącej Ukrainy. Jak zapowiadają organizatorzy z Słupskiego Ośrodka Kultury, w planach są kolejne koncerty charytatywne mające wspierać naszych wschodnich sąsiadów. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.