K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Eliminacje do mistrzostw, brąz w Copernicusie

0

W minioną sobotę, 9 kwietnia, słupszczanie walczyli w Toruniu w dwóch turniejach judo. W grupie juniorów młodszych odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w dniach 27-29 kwietnia 2022 roku w Białymstoku. TS Judo Gryf Słupsk reprezentowała 7 zawodników. Do finałów zakwalifikowali się Zuzanna Martyna, Natalia Miszkurka, Hubert Żuk oraz Łukasz Bielawa.
Zuzanna Martyna walczyła w wadze do 52 kg i osiągnęła kwalifikację do mistrzostw, zajmując 3 miejsce. Natalia Miszkurka rywalizowała w kategorii do 57 kg. Zawodniczka, która wcześniej reprezentowała Orzeł Kończewo, sklasyfikowana została na 5. pozycji. Ten wynik również pozwolił jej na zakwalifikowanie się do Białegostoku.
Na 2. pozycjach zakończyli eliminacje Hubert Żuk (+90 kg) oraz Łukasz Bielawa (60 kg). Słupszczanie potwierdzili, że należą do czołówki polskich judoków i będą walczyć o medale w czasie mistrzostw Polski. Na 7. pozycji sklasyfikowano Andrzeja Heimratha (73 kg), a Adrian Jakubiniec (66 kg) zajął 9. miejsce.
*
W Toruniu odbył się również coroczny turniej judo Copernicus Cup. Tym razem judocy walczyli w kategorii młodzików. W zawodach wystartowało około 200 zawodników z 23 klubów. Dwójka judoków TS Judo Gryf Słupsk stanęła na podium. Brązowe medale wywalczyli Anna Pacewicz (44 kg) oraz Damian Cyrganowicz (40 kg). Słupszczanie pokazali ogromną determinację i waleczność. Na miejscach punktowanych sklasyfikowano dziewczęta – Julię Gorzkowską na miejscu 5. oraz Weronikę Urbaniak na miejscu 7. Spośród chłopców 7. miejsce zajęli Szymon Marciniak oraz Mateusz Woś. (jwb, źródło: TS Judo Gryf Słupsk)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.