K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Juweland Festiwal 2022

0

Festiwal Juweland jest inicjatywą uczniów szkół średnich oraz studentów z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się w dniach od 3 do 5 czerwca w Słupsku. Zapowiedziano już pojawienie się takich gwiazd jak Kult, Happysad oraz Smolasty.

Już w czerwcu na festiwalu Juweland zagrają największe gwiazdy polskiej estrady. Wydarzenie odbędzie się w Słupsku na terenie Parku Kultury i Wypoczynku w dniach od 3 do 5 czerwca. Z zapowiedzianych już artystów pojawi się między innymi Happysad, polska grupa wykonująca muzykę z gatunku rocka alternatywnego. Będzie również Kult ze sławnym Kazikiem Staszewskim, a fanów hip-hopu na pewno ucieszy obecność rapera Smolasty. Inicjatorem wydarzenia jest grupa młodych osób – studentów oraz uczniów szkół średnich. Impreza powstaje przy współpracy ze słupskimi ośrodkami kultury.

– Jeśli chodzi o sobotę, to idziemy w typowy rock połączony z alternatywą rocka – wystąpi Kult o godzinie 23, a w niedzielę chociażby Łydka Grubasa, więc gorąco zapraszamy. Koncerty zaczynają się od godziny 17. Przed nimi jest część interdyscyplinarna, czyli charakterystyczny dla miasta Słupska spływ na byle czym czy chociażby spotkanie z NGO-sami, które mają tak naprawdę uświadomić młode społeczeństwo, czym jest społeczeństwo obywatelskie. Tak więc podejmujemy prace ze słupskimi stowarzyszeniami, a także ze Stowarzyszeniem 18 Stopni, które reprezentuje kulturę hip-hopu. To stowarzyszenie zarejestrowane na terenie Trójmiasta – mówi inicjator wydarzenia Mateusz Górski. – Do zaoferowania mamy również turniej, w którym mogą wziąć udział tak naprawdę wszyscy mieszkańcy Słupska, ale głównie kierowany jest on do studentów z całej Polski, którzy będą tu przyjeżdżać w ramach promocji swoich ośrodków akademickich. Turniej odbędzie się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku. Będzie on przeprowadzony przez profesjonalnego sędziego.

Jak zapowiadają inicjatorzy, festiwal Juweland ma stać się wydarzeniem corocznym. Sprzedaż biletów ruszy jeszcze w tym tygodniu na platformie e-bilet. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.