K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sprzątanie Słupska

0

Cztery dni po Wielkanocy obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji miasto Słupsk zapowiada akcje wiosennego sprzątania terenów miejskich. Wszyscy zainteresowani mogą do 21 kwietnia 2022 zgłaszać się w Referacie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Urzędu Miejskiego w Słupsku.

W Słupsku wciąż można znaleźć miejsca, w których nielegalnie wyrzucane są odpady i śmieci. Słupszczanie często zgłaszają dzikie wysypiska, jednak co jakiś czas pojawiają się nowe miejsca wstydu. W piątek, 22 kwietnia, obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji miejscy urzędnicy zachęcają do wiosennego sprzątania swoich okolic i udziału w przygotowanej przez ratusz akcji sprzątania terenów miejskich.

– Nie ma praktycznie dnia, kiedy do naszego urzędy, wydziału nie wpływają na nasze skrzynki mailowe informacje od zaniepokojonych mieszkańców o miejscach bardzo mocno zaśmieconych – mówi Katarzyna Guzewska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Słupsku. – My na naszej stronie internetowej opublikowaliśmy kilka takich zdjęć, żeby pokazać, jak to wygląda na co dzień. Wielu z państwa dostrzega ten problem i po prostu trzeba coś z tym zrobić. 22 kwietnia są obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi i z tej okazji zachęcamy do posprzątania czy to swojego otoczenia, czy terenów miejskich. Zachęcamy tym samym grupy do zgłaszania się do naszego wydziału telefonicznie lub mailowo. Do dnia 21 kwietnia czekamy na chętnych. Udostępnimy dla wszystkich worki, rękawice, po to, aby mieć sprzęt do posprzątania i oczywiście nieodpłatnie te zgromadzone odpady odbierzemy i zagospodarujemy.

Władze Słupska przypominają o działającym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, gdzie nieodpłatnie można pozostawić każdą ilość śmieci. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.