K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Strzelcy z klas mundurowych

0

Na obiekcie sportowym Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” odbyły się zawody strzeleckie uczniów klas mundurowych. Uczestnicy zawodów walczyli o puchary Dyrektora Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych oraz Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Słupsku.

W zawodach udział wzięło pięć zespołów certyfikowanych klas mundurowych takich słupskich szkół, jak Zespół Szkół Mundurowych, Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych, Zespół Szkół Informatycznych, VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego, a także Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Bytowie. Uczestnicy rywalizowali w konkurencji karabin sportowy w postawie leżącej oraz karabin pneumatyczny w postawie stojąc w kategorii zespołowej i indywidualnej. Aneta Grzegorek, nauczycielka ZSMiL w Słupsk przyznała, że obronić tytuł z poprzedniego roku będzie trudno, ale liczy przynajmniej na miejsce Mechanika na podium.

Ppłk Przemysław Majewski, wojskowy komendant uzupełnień w Słupsku stwierdził, że WKU z chęcią objęła patronat nad tymi zawodami.

Ci młodzi ludzie są przyszłością naszego państwa, a tego typu szkolenia, zawody czy też organizacje paramilitarne tworzą także potencjał militarny tego kraju – zauważył ppłk Przemysław Majewski

Włączenie się w tym roku WKU w organizację turnieju strzeleckiego rodzi nadzieję, jak uważa Aneta Grzegorek, że w kolejnych zawodach rywalizować będzie więcej szkół prowadzących klasy mundurowe.

Każdy z zawodników miał do oddania po osiem strzałów, z których trzy najgorsze wyniki nie liczyły się do punktacji. Po przeliczeniu wszystkich punktów nie udało się wygrać drużynie Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych. Musiała zadowolić się trzecim miejscem. Zwycięzcą tegorocznych zawodów zostało Policyjne Liceum Ogólnokształcące Zespołu Szkół Informatycznych w składzie: Aleksandra Grabowska, Wiktoria Szczęśniak, Natalia Treder, Lilianna Jaciubek i Krystian Grajczyk. Na miejscu drugim uplasowali się uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego. Tuż za podium miejsce zajął Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Bytowa, na miejscu piątym znaleźli się uczniowie Zespołu Szkól Mundurowych.

W klasyfikacji indywidualnej na pierwszych dwóch miejscach znaleźli się Krystian Grajczyk i Wiktoria Szczęśniak, oboje z Zespołu Szkół Informatycznych. Miejsce trzecie zajął Aleksander Lewandowski z Mechanika. Sukcesy drużyn to zasługa instruktorów, nauczycieli w szkołach, w których szkolą się uczniowie klas mundurowych na przyszłych żołnierzy czy policjantów. Dodatkową atrakcją dla młodzieży formacji mundurowych było zapoznanie się z najnowszą ofertą zbrojeniową firmy RWS CETUS, która dostarcza uzbrojenie polskiej armii i innym służbom mundurowym. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.