K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W czerwcu test kart

0

Wykonawcą karty mieszkańca w Słupsku zostało przedsiębiorstwo społeczne „Witaj, Świecie!”. Jak zapowiadają władze miasta, w czerwcu pierwsi słupszczanie otrzymają karty do testów, a w czasie wakacji karta mieszkańca ma zostać udostępniona wszystkim zainteresowanym.

Słupska Karta Mieszkańca ma pozwolić jej posiadaczom na korzystanie ze zniżek na usługi i rozrywkę w mieście. Przypomnijmy, że ostatecznie wykonawcą zadania zostało przedsiębiorstwo społeczne „Witaj, Świecie!”, związane ze spółką Witkac. Jak zapowiadają władze miasta, karta ma trafić do mieszkańców już w nadchodzące wakacje.

– W tej chwili jesteśmy już na etapie wstępnego projektu, który już działa, aplikacji plus strony, plus całego oprogramowania – tak to nazwę. Jesteśmy po pierwszych konsultacjach z firmą, jak ma wyglądać karta – tu cały czas dyskutujemy, prawdopodobnie będą dwie plastikowe karty do wyboru – ale po prostu będzie można używać na własnym telefonie tylko aplikacji. Cały miesiąc maj poświęcamy na dyskusje z partnerami, którzy będą oferowali zniżki dla naszych mieszkańców – mówi wiceprezydent miasta Marta Makuch. – W pierwszej kolejności mamy już zapewnionych partnerów naszych publicznych, czyli teatry, Trzy Fale, nasze szkoły, jeśli ewentualnie będą miały jakąś dodatkową ofertę, nasze jednostki. W kolejnym etapie w czerwcu będziemy już testować pierwsze karty na wybranej grupie osób. Będziemy to pewnie jeszcze ogłaszać, jeżeli ktoś chciałby się do takich testów zgłosić. A od wakacji, myślę, ruszamy już z kartą pełną parą.

Jak zapowiedziała wiceprezydent Słupska, część planowanych letnich i jesiennych wydarzeń dostępna będzie bezpłatnie tylko z kartą mieszkańca. Warunkiem otrzymania Słupskiej Karty Mieszkańca będzie skan pierwszej strony PIT-u, tak aby potwierdzić, że płacony podatek trafia do budżetu miasta. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.