K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wodowanie żaglówek

0

Wczoraj w porcie zachodnim w Ustce odbyło się uroczyste wodowanie żaglówek zakupionych w ramach projektu „Pomorskie szlaki kajakowe Słupią przez Równinę Słupską”. Jednostki będą wykorzystywane między innymi przez usteckie szkoły podstawowe do nauki żeglarstwa.

Do dyspozycji ustczan oddane zostały sześciometrowe żaglówki Mariner 19. Łodzie zakupione zostały w ramach projektu „Pomorskie szlaki kajakowe Słupią przez Równinę Słupską”. Wczoraj podczas oficjalnej uroczystości w usteckim porcie odbyło się ich wodowanie. Uroczystość otworzył burmistrz miasta Jacek Maniszewski.

– Ja ze swojej strony mogę tylko wyrazić radość, że mieliśmy możliwość otrzymania tych pięknych łodzi, które będą wykorzystywane do nauki żeglarstwa przez mieszkańców naszego miasta. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w ten projekt – mówił burmistrz. – Ustka jako miasto położone nad morzem chce bardzo silnie podkreślić swoje związki z wodą i ze sportami wodnymi. Ma to oczywiście ogromny walor promocyjny, ale to sami mieszkańcy posiadający podstawowe umiejętności żeglarskie będą najlepszymi ambasadorami morskiej Ustki. Dlatego chcemy, aby jak najwięcej dzieci i dorosłych zetknęło się z tym pięknym sportem, a otrzymane łodzie z pewnością nam to zadanie ułatwią.

Łodzie są pięcioosobowe i posłużą między innymi do nauki żeglarstwa, uczniów i nauczycieli usteckich szkół podstawowych. W ramach środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 na terenie województwa pomorskiego dokonano wspólnego zamówienia, w ramach którego zakupiono niemal 100 sztuk łodzi żaglowych wraz z wyposażeniem. Po zwodowaniu łodzi burmistrz miasta oraz młodzi żeglarze wyruszyli w pierwszy rejs po porcie i wybrzeżu Ustki. Każda z żaglówek ma już swoje imię, wyłonione w konkursie ogłoszonym wśród mieszkańców nadmorskiego kurortu. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.