K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Mieszkańcy gminy Słupsk w Rodzinnym Marszu

0

Mieszkańcy gminy Słupsk i regionu słupskiego po raz kolejny spotkają się podczas Rodzinnego Marszu, aby wyrazić swoją negatywną opinię dla inicjatywy Rady Miejskiej w Słupsku. Podjęta przez radnych słupskich uchwała zakłada poszerzenie granic administracyjnych miasta o 7 gminnych sołectw – Bierkowo, Strzelino, Krępę Słupską, Płaszewko, Włynkówko, Siemianice, Swochowo – Niewierowo.
W przeprowadzonych niedawno konsultacjach społecznych w gminie Słupsk aż 98,8% mieszkańców spośród biorących w nich udział opowiedziało się przeciwko zmianie granic administracyjnych miasta kosztem gminy wiejskiej. Frekwencja wyniosła 81,21%. W zagrożonych sołectwach frekwencja była jeszcze wyższa – 82,17%. W grupie głosujących 98,7% mieszkańców było przeciwko zmianom granic administracyjnych.
Natomiast w toku konsultacji społecznych w Słupsku za przyłączeniem sołectw gminnych do miasta opowiedziało się 82,03% słupszczan spośród biorących udział w głosowaniu. Frekwencja wyniosła około 24 procent. Oznacza to, że koncepcję zmiany granic administracyjnych poparło około 15,5 tysiąca mieszkańców.
Rodzinny Marsz w obronie granic gminy Słupsk odbędzie się w sobotę, 23 kwietnia, o godzinie 11 na placu Zwycięstwa w Słupsku. (jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.