K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Powrót „Słonecznego”

0

25 czerwca do Ustki ma przyjechać pociąg „Słoneczny”. To popularne wakacyjne połączenie Warszawy z Ustką powróci po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii. Podróż koleją ma trwać ma 5,5 godziny.

Spółka Koleje Mazowieckie planuje przywrócić wakacyjne połączenie Ustki z Warszawą. Pociąg „Słoneczny” ma przyjechać do Ustki 25 czerwca. Słoneczny pociąg był wcześniej bardzo popularny wśród turystów. Teraz, po przerwie spowodowanej wybuchem pandemii, znów zacznie zwozić pasażerów z centralnej Polski do nadmorskiego kurortu.

– W zeszłym roku nie było tego pociągu. Dostaliśmy informację od Kolei Mazowieckich, że 25 czerwca wraca do nas – można powiedzieć – ulubione połączenie wszystkich Polaków – pociąg „Słoneczny”. Cieszyło się ono zawsze dużym powodzeniem, warszawiacy chętnie z niego korzystali, ale nie tylko oni. Wiem, że dodatkowo będzie „Słoneczny Bis” na trasie Warszawa – Gdynia. Ustka stoi turystyką i cieszymy się, że „Słoneczny” do nas już wraca. Mamy bardzo dużą ofertę imprez wakacyjnych – mówi burmistrz Ustki Jacek Maniszewski.

Ustka już szykuje się na nowy sezon i przyjęcie turystów z całej Polski. Podróż z Warszawy do Ustki trwać będzie 5,5 godziny. Słoneczny pociąg składa się z nowoczesnych i klimatyzowanych wagonów, dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.