K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Drugi marsz

0

Już w nadchodzącą sobotę mieszkańcy gminy Słupsk po raz kolejny oprotestują działania władz miasta zmierzające do włączenie w granice administracyjne Słupska siedmiu gminnych sołectw. Pochód ruszy o godzinie 11 z placu Zwycięstwa w Słupsku.

Po decyzji słupskich radnych o podjęciu działań zmierzających do włączenia w granice administracyjne Słupska siedmiu gminnych sołectw, władze i mieszkańcy gminny Słupsk rozpoczęli akcje protestacyjne. W lutym bieżącego roku mieszkańcy gminy Słupsk demonstrowali swoje stanowisko w „Marszu przyjaźni w obronie gminy Słupsk”. Teraz gmina Słupsk i powiat słupski szykują się do kolejnego protestu, który odbędzie się w nadchodzącą sobotę o godzinie 11.

23 kwietnia, w najbliższą sobotę wszystkich mieszkańców gminy Słupsk, powiatu słupskiego, ale też mieszkańców Słupska zapraszamy na taki rodzinny spacer w obronie gminy Słupsk – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – To jest kolejny nasz protest przeciwko pomysłowi zmiany granic Słupska kosztem terenów gminy Słupsk. Trasa będzie podobna do poprzedniej, ale trochę wydłużona. Jest to sobota, weekend, więc spodziewamy się większej ilości mieszkańców, uczestników tego spaceru. Zaczynamy od placu Zwycięstwa.

Wyniki konsultacji społecznych przeprowadzonych w gminie pokazały, że przy frekwencji ponad 81%, aż 98,8% mieszkańców opowiedziało się przeciwko zmianie granic administracyjnych miasta kosztem gminy. Czy tak jednoznaczne wyniki przełożą się na większą frekwencje podczas marszu?

Ja myślę, że tak – odpowiada wójt Barbara Dykier. – Zachęcamy również, żeby swoim uczestnictwem poprzeć wyniki konsultacji, w których frekwencja wyniosła ponad 80 procent, z czego prawie 100 procent mieszkańców jest przeciwna rozszerzeniu miasta Słupska.

W sobotę we wszystkich miejscowościach gminy działać będą specjalne autobusy, które dowiozą chętnych na plac Zwycięstwa w Słupsku. Rozkład jazdy znaleźć można na stronie internetowej gminy Słupsk. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.