K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pumptruck

0

Rusza budowa toru rowerowego typu pumptrack oraz placu do aktywności ruchowej w Redzikowie. Plac budowy został już przekazany wykonawcy. Inwestycja ma zakończyć się w ciągu 6 miesięcy od podpisania umowy i kosztować będzie ponad 455 tysięcy złotych.

W miejscowości Redzikowo niedługo ruszą prace przy pumptracku i placu do aktywności ruchowej typu street workout. Inwestycja dofinansowana została z Programu na rzecz zwiększenia szans rozwojowych Ziemi Słupskiej na lata 2019-2024”, czyli tak zwanej rekompensaty za tarczę antyrakietową. Wysokość dotacji to 80% wartości inwestycji. To nie koniec zadań planowanych w Redzikowie.

– W ostatnim czasie podpisaliśmy dwie umowy, jeżeli chodzi o inwestycje w miejscowości Redzikowo – informuje Ewa Guzińska, inspektor ds. promocji i strategii w Urzędzie Gminy Słupsk. – Są to inwestycje, które zostaną dofinansowane w ramach tzw. rekompensat za tarczę antyrakietową i zostały wybrane przez mieszkańców Redzikowa w konsultacjach społecznych. Pierwsza z nich to budowa pumptracku i placu rekreacyjnego. Droga rowerowa typu pumptrack będzie miała około 300 metrów bieżących. Do tego wybudowana zostanie również architektura towarzysząca, jak również zmodernizowane zostanie boisko do koszykówki, które tam się znajduje. Koszt tej inwestycji to kwota prawie 700 tysięcy złotych. Natomiast druga inwestycja, nieopodal, to zagospodarowanie stawu, który znajduje się w tej miejscowości, wraz z infrastrukturą towarzyszącą – budową pomostu i ścieżki pieszej. Ta inwestycja to kwota ponad 450 tysięcy złotych.

Obie inwestycje zakończyć się mają w podobnym czasie. Na zakończenie budowy wykonawcy mają do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.