K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczne święta

0

W czasie świąt na drogach w mieście i powiecie było bezpiecznie, choć zatrzymano też kilku nieprawidłowo jadących kierowców, w tym jednego za jazdę pod wpływem alkoholu. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, zarejestrowano jedynie dwie kolizje.

Z uwagi na natężony ruch samochodów w okresie świątecznym funkcjonariusze słupskiej policji zwiększyli liczbę patroli i kontroli na drogach. Święta upłynęły bezpiecznie, chociaż nie zabrakło osób stwarzających zagrożenie w ruchu drogowym. W nocy z soboty na niedzielę policjanci zatrzymali w Słupsku przy ulicy Portowej 28-letniego kierowcę, który prowadził samochód, mając prawie 2 promile alkoholu.

– Ten mężczyzna wkrótce odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności. W wielkanocny poniedziałek policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzili działania na drodze krajowej nr 21 pomiędzy Słupskiem i Ustką. Zwracali szczególną uwagę na tych kierowców, którzy na remontowanym odcinku drogi nie stosują się do ustawionej sygnalizacji świetlnej i wprowadzonego ruchu wahadłowego – mówi sierż. szt. Jakub Bagiński, oficer prasowy KMP w Słupsku. – Tylko od godziny 11 do 13 mundurowi zatrzymali do kontroli czterech kierowców, którzy wjechali za sygnalizator pomimo tego, że wyświetlał on sygnał czerwony. Ci kierowcy zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych i punktami karnymi. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami. Wobec nich zostały skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Jeden z kierowców, który poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Jak informuje oficer prasowy KMP w Słupsku, na drogach naszego powiatu zauważalne było większe niż w ubiegłym roku natężenie ruchu. W trakcie świąt nie doszło jednak do żadnego wypadku, a policjanci zarejestrowali tylko dwie kolizje. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.