K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pierwsza umowa

0

12 kwietnia przedstawiciele gminy Słupsk podpisali pierwszą umowę w ramach rządowego funduszu Polski Ład. Inwestycja obejmie budowę sieci wodociągowej w miejscowościach Strzelino, Strzelinko i Włynkowo oraz odbudowę infrastruktury drogowej.

W ubiegłym tygodniu w gminie Słupsk podpisano pierwszą umowę na wykonanie inwestycji w ramach rządowego funduszu Polski Ład. Zadanie dotyczy budowy sieci wodociągowej w miejscowościach Strzelino, Strzelinko i Włynkowo. W ramach inwestycji wybudowany zostanie również chodnik od Strzelina do Strzelinka wraz z oświetleniem.

– Koszt tej inwestycji wynosi ponad 2,8 miliona złotych, z czego 95 procent to dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład – informuje wójt gminy Słupsk Barbara Dykier. – Czas na realizację tej inwestycji określony w umowie to siedem miesięcy, tak więc myślę, że do końca roku cała inwestycja zostanie ukończona. Mamy jeszcze przyznane dofinansowanie na największy projekt, to jest modernizacja dróg, sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, deszczowej na osiedlu w Kusowie. Jesteśmy po przetargu, ale nie jest on jeszcze rozstrzygnięty. W ramach tego projektu znajduje się także modernizacja stacji uzdatniania wody w Głobinie. Niestety jednak ceny idą teraz bardzo w górę i musimy postawić to na komisję, czy gminę będzie stać na dofinansowanie tego projektu, bo zaoferowane ceny zdecydowanie przekraczają i poziom dofinansowania, i nasze możliwości budżetowe. Co prawda, ta inwestycja jest rozłożona na dwa lata, ale potrzebuję tu decyzji rady gminy, czy mamy podpisać tę umowę i czy będzie nas stać na większe dofinansowanie z budżetu gminy.

Wykonawcą inwestycji wodociągowej jest firma RemProConcept. Po zakończeniu budowy sieci wodociągowej w gminnych miejscowościach wykonawca odbuduje infrastrukturę drogową. (opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.